VIDEO Veľký návrat futbalovej hviezdy? Najskôr Robben, teraz... Fanúšikovia doslova šalejú!

Bývalý holandský futbalový reprezentant Wesley SneijderBývalý holandský futbalový reprezentant Wesley Sneijder Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

HAAG - Bývalý holandský futbalový reprezentant Wesley Sneijder možno napodobní krajana Arjena Robbena a vráti sa do súťažného diania. Podľa holandských médií reálne zvažuje podpis zmluvy s rodným Utrechtom.

Sneijder ukončil profesionálnu kariéru v roku 2018 po anabáze v katarskom klube Al Gharafa, kde bol krátko spoluhráčom slovenského reprezentanta Vladimía Weissa ml.. Jeho návrat z futbalového dôchodku si veľmi želajú fanúšikovia Utrechtu.

Tí zverejnili video, v ktorom prosia svojho rodáka, aby sa vrátil na scénu. "Budem nad tým uvažovať. Už som o tom hovoril so šéfom Utrechtu Jordym Zuidamom," povedal 36-ročný Sneijder pre miestnu televíziu. Zuidam je tejto myšlienke naklonený. "Loptička je teraz na jeho strane. O zdravého a motivovaného Sneijdera určite máme záujem," citovala ho agentúra AFP. Utrechtu patrí v tabuľke najvyššej holandskej súťaže šiesta priečka.

Bývalý reprezentačný stredopoliar futbalovo vyrastal v akadémii Ajaxu Amsterdam, najžiarivejšie obdobie kariéry zažil v Reale Madrid a Interi Miláno, neskôr hral aj za Galatasaray či Nice. S Realom vyhral v sezóne 2007/2008 španielsku La Ligu, s Interom okrem talianskeho titulu triumfoval aj v Lige majstrov (2009/2010).

Na MS 2010 v JAR pomohol "oranjes" k zisku strieborných medailí a s piatimi gólmi sa stal spoločne s ďalšími troma hráčmi najlepším strelcom turnaja. V národnom tíme celkovo odohral 134 zápasov a strelil 31 gólov.

Viac o téme: Arjen Robben Wesley Sneijde Ultrecht
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Peter Dejong; VIDEO: YouTube/RTV Utrecht
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články