Kapitán Bayernu sa s tohtosezónnym double nemieni uspokojiť: My sa nezastavíme, chceme viac!

Bayern Mníchov získal jubilejný 20. Nemecký pohár
Bayern Mníchov získal jubilejný 20. Nemecký pohár

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov sa nehodlajú uspokojiť s tohtosezónnym double, ktoré potvrdili výhrou 4:2 nad Bayerom Leverkusen v sobotňajšom finále Nemeckého pohára. Podľa brankára a kapitána Manuela Neuera sa bavorský veľkoklub pokúsi o zisk ďalšej trofeje v Lige majstrov, v ktorej má po výhre 3:0 z ihriska londýnskej Chelsea našliapnuté do štvrťfinále.

Bayern získal na Olympijskom štadióne v Berlíne jubilejnú dvadsiatu trofej v Nemeckom pohári. Druhý v historickom poradí pohára je Werder Brémy so šiestimi titulmi. Dvoma gólmi sa pod finálový triumf Bayernu podpísal poľský kanonier Robert Lewandowski, ktorý v tomto ročníku zaznamenal už 51 presných zásahov vo všetkých súťažiach. "Chvíľu si oddýchneme, ale potom sa vrátime v najsilnejšej forme a pokúsime sa o treble," vyhlásil Neuer.

Bayernu sa už podobný kúsok podaril v roku 2013 pod taktovkou trénera Juppa Heynckesa a Neuer bol vtedy pri tom. "Počas uplynulých týždňov sme ukázali, že máme motiváciu a veľký hlad po úspechoch. Double je dôkaz toho, že sa nám podarilo niečo mimoriadne, ale my sa nezastavíme. Chceme viac," dodal Neuer.

Po konečnom hvizde sa tréner Bayernu Hansi Flick ocitol nad hlavami hráčov, ktorí ho v eufórii vyhadzovali do vzduchu. "Som hrdý na to, čo sme ako tím dosiahli. Vyhrali sme všetkých 11 zápasov od reštartu sezóny po koronakríze, to je naozaj úchvatná séria. Veľmi ma však mrzí, že radosť z úspechov nemôžeme zdieľať s našimi fanúšikmi, ktorí by si to zaslúžili. Je to asi jediná vec, z ktorej som smutný," citovala Flicka agentúra AFP.

Podľa lodivoda Bayeru mužstvu pomôže krátky oddych a príprava na osemfinálovú odvetu LM proti Chelsea, resp. na augustový finálový turnaj v Lisabone: "Myslím si, že nám to urobí dobre. Bude to naša výhoda, že do záveru sezóny pôjdeme s nabitými baterkami."


Tagy: Manuel Neuer Nemecký pohár Bayer Leverkusen FC Bayern Mníchov Hansi Flick

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alexander Hassenstein

DISKUSIA