Češky v Bratislave ovládli derby so Slovenskom: Schmiedlová v súboji dvojok schytala kanára

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenské tenistky prehrali v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 2:3. V záverečnej štvorhre zvíťazili sestry Viktória a Katarína Kužmové nad párom Markéta Vondroušová, Miriam Kolodziejová 6:4, 5:7, 11:9. Katarína Kužmová tak zažila úspešný debut v slovenskom fedcupovom tíme.

Schmiedlová schytala kanára

Martincová na začiatku zápasu na dvorci dominovala a na zisk prvého setu potrebovala iba 21 minút. Trikrát prelomila podanie Schmiedlovej a uštedrila jej "kanára". Češka kvalitne servovala, vo výmenách neustále tlačila Slovenku do defenzívy a robila minimum nevynútených chýb.

V druhom sete Schmiedlová zlepšila podanie, chytila sa na returne a vybudovala si náskok 4:2. V siedmom geme však nevyužila dve možnosti na dvojitý brejk a Martincová v ďalších minútach otočila nepriaznivý vývoj setu. Získala štyri gemy za sebou a spečatila triumf českého tímu.

Anna Karolína Schmiedlová a Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Na hre Schmiedlovej sa v prvom sete podpísala sobotňajšia hladká prehra s českou jednotkou Markétou Vondroušovou. "Bola som zdeptaná a v prvom sete to dnes bolo podobné ako včera. Tereza hrala dosť rýchlo. Som rada, že aspoň v druhom sete to bolo z mojej strany lepšie. Škoda, že som nevyužila veľa šancí, mrzia ma najmä dva nepremenené brejkbaly za stavu 4:2," uviedla zverenka trénera Petra Hubera.

Kužmová v súboji jednotiek neuspela

Najlepšej slovenskej singlistke vyšiel úvod stretnutia a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Vondroušová však vyrovnala na 2:2 a v koncovke setu mala jasne navrch. Vlaňajšia finalistka Roland Garros hrala variabilne, mixovala údery a účinne využívala stopbaly. Kužmová sa snažila o agresívnu hru, no vo výmenách príliš kazila.

V druhom dejstve si až do ôsmeho gemu obe hráčky suverénne vyhrávali svoje podania. Za stavu 4:3 sa Vondroušová vďaka kvalitnému returnu dostala k brejkbalu a po nevynútenej chybe Kužmovej ho aj využila. Slovenka síce následne kontrovala rebrejkom a znížila na 4:5, no v desiatom geme ju opäť nepodržalo podanie. Vondroušová využila hneď prvý mečbal.

"Bol to ťažký zápas. Viki hrá rýchlo, povrch v NTC jej sedí. Dôležité bolo, že som dobre podávala a vyšli mi koncovky setov. Na začiatku sa mi zle servovalo, ale potom sa slnko posunulo a už to bolo v pohode. Je super, že po prechode z antuky na betón som vyhrala dva zápasy," pochvaľovala si Vondroušová.

Markéta Vondroušová Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Slovensko - Česko 2:3
Anna Karolína Schmiedlová - Markéta Vondroušová 1:6, 2:6
Viktória Kužmová - Tereza Martincová 7:6 (6), 4:6, 6:3
Kužmová - Vondroušová 3:6, 4:6
Schmiedlová - Martincová 0:6, 4:6
Viktória Kužmová, Katarína Kužmová - Vondroušová, Miriam Kolodziejová 6:4, 5:7, 11:9

Viac o téme: Slovensko Česko Viktória Kužmová Markéta Vondroušová