VIDEO Barcelona si proti Villarrealu schuti zastrieľala, Real zachránila penalta Ramosa

Antoine Griezmann a Lionel Messi oslavujú gól BarcelonyAntoine Griezmann a Lionel Messi oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA/AP - Jose Miguel Fernandez

BILBAO - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola španielskej ligy na štadióne Villarrealu 4:1 a na vedúci Real Madrid strácajú z druhej pozície štyri body.

Hostí poslal do vedenia už v 3. minúte vlastný gól Paua Torresa, no domáci odpovedali dorážkou Gerarda Morena. V 20. minúte zvýšil na 2:1 Luis Suarez a tesne pred prestávkou preloboval brankára Antoine Griezmann. Na oba góly prihral Lionel Messi. Argentínsky útočník dostal v 69. minúte loptu do siete, no rozhodca po asistencii systému VAR rozhodol, že gól neplatí. V závere zápasu spečatil skóre Anssumane Fati. Villarreal figuruje na 5. mieste.

Sedembodový náskok Realu na čele tak vydržal len pár hodín. "Biely balet" v nedeľnom stretnutí zvíťazili na ihrisku Athletica Bilbao 1:0 vďaka jedenástke, ktorú v 73. minúte premenil Sergio Ramos. Domáci boli favoritovi rovnocenným súperom. Real mohol viesť po šanciach Karima Benzemu či Rodryga, Bilbao zasa mohlo skórovať po dvoch strelách Iňakiho Williamsa.

Sergio Ramos a jeho Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP - Alvaro Barrientos

Hostia napokon zužitkovali jedenástkovú príležitosť, ktorá sa im naskytla po zákroku na Marcela v šestnástke. Rozhodca najprv nezapískal, potom ale po zásahu VAR situáciu preskúmal a nariadil penaltu pre Real. Kapitán Ramos presne umiestnil prízemný pokus a zabezpečil svojmu tímu siedme ligové víťazstvo za sebou, ktorý uspel vo všetkých dueloch po koronavírusovej prestávke. Real vedie o štyri bodov pred FC Barcelona, s obhajcom titulu má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

V súboji posledného Espanyolu s predposledným Leganes uspeli v Barcelone hostia 1:0 vďaka presnému zásahu argentínskeho obrancu Jonathana Silvu. Leganes stráca na záchranu štyri kolá pred koncom sedem bodov.

Osasuna Pamplona - FC Getafe 0:0

Espanyol Barcelona - CD Leganés 0:1 (0:0)
Gól: 53. Silva, ČK: 88. Calleri (Espaynol)

Athletic Bilbao - Real Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 73. Ramos (z 11 m)

Villarreal - FC Barcelona 1:4 (1:3)
Góly: 14. Moreno - 3. Torres (vl.), 20. Suarez, 45. Griezmann, 86. Fati

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Villarreal Athletic Bilbao Sergio Ramos Real Madrid CF