VIDEO Rusko môže prísť o obrovský talent: Len 16-ročný atlét zvažuje zmenu občianstva

Matvej VolkovMatvej Volkov Zdroj: Instagram - matt_volkov

MOSKVA - Ruská atletika by mohla prísť kvôli trvajúcemu trestu za dopingové škandály o veľký talent v skoku o žrdi. Matvej Volkov, ktorý vo februári výkonom 550 cm vymazal v kategórii pätnásťročných skokanov z čela historických tabuliek súčasného absolútneho svetového rekordéra Armanda Duplatnisa, uvažuje o štarte za inú krajinu.

Serveru championat.ru to povedal otec šestnásťročnej nádeje, strieborný medailista z olympijských hier aj majstrovstiev sveta Konstantin Volkov. "Nechcem, aby bol Matvej kvôli hlúpemu správaniu funkcionárov v pozícii diskriminovaného športovca," konštatoval Volkov starší.

Povedal tiež, že registruje záujem zahraničnej federácie, za ktorú by prípadne jeho syn mohol pretekať. Nechcel ale krajinu menovať, kým nedostane odpoveď na list, v ktorom informoval o úmysle zmeniť občianstvo Svetovú atletiku (WA).

Ruský zväz je už piaty rok v treste za opakované porušovanie dopingových pravidiel a atléti odvtedy smeli po splnení podmienok súťažiť na medzinárodných podujatiach len ako neutrálni športovci. Tento rok v marci bol počet takýchto atlétov na veľkých súťažiach obmedzený na desať, aj o toto právo ale teraz môže WA ruskú stranu pripraviť, pretože do 1. júla nezaplatila polovicu z pokuty v celkovej výške 10 miliónov dolárov.

Viac o téme: Rusko Skok o žrdi Matvej Volkov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram - matt_volkov; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články