Plzeň sa rozlúči so sezónou aj kapitánom: Guľa chce Hubníkovi dopriať víťaznú derniéru

Roman Hubník
Roman Hubník

PLZEŇ - Plzenskí futbalisti uzavrú sezónu najvyššej českej súťaže v stredajšom záverečnom 5. kole nadstavbovej skupiny o titul, keď privítajú Slovan Liberec. S domácim dresom sa rozlúči stopér Roman Hubník, ktorý vo Viktorii pôsobil od roku 2013.

Slovenský tréner Adrian Guľa zdôraznil, že vicemajster chce odchádzajúcemu kapitánovi dopriať víťaznú derniéru. "Hubník je pripravený na 90 minút. Sadneme si na to, rozhodne je nachystaný na väčšiu porciu zápasu. Roman sa nelúči s kariérou, pripravuje sa na ďalšiu etapu. Dostane takú porciu, aby bolo všetko v poriadku, ale aby sme aj zvíťazili. Nechceme to len tak odohrať, chceme s Romanom vyhrať," povedal Guľa pre portál lidovky.cz.

Bývalý kouč slovenskej reprezentácie do 21 rokov či MŠK Žilina prišiel do Plzne začiatkom roka. V jarnej časti ligy doviedol zverencov k jedenástim víťazstvám a dvom remízam, jedinú prehru utrpeli, keď Slavia Praha na vlastnom štadióne spečatila obhajobu majstrovského titulu. V pohárovom semifinále nestačila Viktoria na Spartu Praha a v predchádzajúcom ligovom kole hrala v Ostrave bez gólov.

"Máme za sebou prvý týždeň, keď sme mohli normálne trénovať. Vieme, aký zápas na nás čaká doma a aký bude mať motív. Musíme hodiť za hlavu, že sme nevyhrali v Ostrave. Chceme dominovať, nielen v samotnej hre, ale aj produktivitou. V tej nám však chýbali ľahkosť a správny výber riešenia. Určite sa na to spätne pozrieme, ale musíme mať na zreteli, čo už majú chlapci za sebou. Stále tlačíme citrón, ktorý už je vyžmýkaný," uviedol Guľa k nabitému programu po koronavírusovej pauze.


Tagy: Roman Hubník FC Viktoria Plzeň Adrián Guľa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA