Talentovaná Stanovská dala o sebe vedieť: Skvelé triumfy v lotyšskej Rige

Soňa Stanovská ovládla preteky v Rige v kategórii C1 a K1Soňa Stanovská ovládla preteky v Rige v kategórii C1 a K1 Zdroj: Archív S.S.

RIGA - Talentovaná vodná slalomárka Soňa Stanovská dala o sebe vedieť pred dvoma rokmi, keď získala striebro na majstrovstvách sveta i Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov. Uplynulý týždeň sa zúčastnila v lotyšskej Rige medzinárodného podujatia pod názvom Gaujas Cup, kde si počínala veľmi dobre.

"Preteky majú v Pobaltských krajinách dlhú tradíciu, takže účasť bola hlavne z Litvy, Lotyšska a Estónska a som nesmierne rada, že som vyhrala v kategórii C1 a K1. Nehovoriac o tom, že aj podmienky na trénovanie boli v Rige bezchybné, bola to prírodná rieka, čiže pobyt splnil všetky naše predsavzatia," vyznala sa 20-ročná rodáčka z Dolného Kubína, ktorá je už doma na Orave a najbližšia príprava bude naďalej pokračovať na trase Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a Bratislava.

"Samotné hlavné mesto Riga bolo neskutočné čisté, ľudia prívetiví a ohľaduplní. A záverom 'pikoška' - môj ocino zvíťazil v kategórii 45+ v súťaži K1," dodala Soňa Stanovská.

Soňa Stanovská ovládla preteky Galéria fotiek (2) Zdroj: Archív S.S.

 

Viac o téme: Soňa Stanovská
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Archív S.S.
  • Zdroj: Športky/md