Vojna tenisových superstar naberá na obrátkach: Kyrgios zostrelil ďalšieho hráča

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

SYDNEY - Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa ostrým spôsobom vyjadril na adresu Dominica Thiema, ktorý ho vyzval, aby prestal s verejným pranierovaním Novaka Djokoviča a Alexandera Zvereva.

Dvadsaťpäťročný búrlivák v uplynulých dňoch masívne kritizoval srbského lídra svetového rebríčka ATP a jeho súčasnú sedmičku z Nemecka za to, že na exhibičných podujatiach v Belehrade a Zadare nedodržiavali hygienické opatrenia, po ktorých sa viacero hráčov vrátane Djokoviča nakazilo ochorením COVID-19.

Thiem v pondelkovom rozhovore pre nemecké médiá uviedol, že Kyrgios by sa mal v prvom rade pozerať sám na seba a pokúsiť sa o nápravu vlastných chýb. Jeho "rady" Austrálčana poriadne nahnevali. "O čom to hovorí? Za chybu považuje hádzanie rakety? Alebo nadávky na kurte? Vraví, že moje kritické slová voči Zverevovi a Djokovičovi sú iba lacná reklama. Obhajoval Zverevovo porušenie karantény, vraj mal smolu, keď ho prichytili na párty. Namiesto toho spomína moje prehrešky, ktoré sú neškodné v porovnaní s návštevou baru v čase pandémie koronavírusu. Ľudia zomierajú, strácajú milované osoby a priateľov, pričom Thiem obhajuje nezodpovedné správanie elity nášho športu," odkázal Kyrgios na twitteri svojmu rakúskemu súperovi.


Tagy: Dominic Thiem Nick Kyrgios

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Charles Krupa

DISKUSIA