Krásne gesto Slováka, ktorý si prešiel peklom: Českému talentu s krutou diagnózou poslal 25-tisíc!

Ondřej Buchtela na MS U18 v roku 2017Ondřej Buchtela na MS U18 v roku 2017 Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Boj 20-ročného českého hokejového talentu Ondřeja Buchtelu so zákernou chorobou pokračuje. Potom, čo sa do sveta rozšírila jeho krutá diagnóza zhubného nádoru na srdci a pľúcach, celý český hokej sa dokázal zomknúť a výsledkom bolo založenie transparentného účtu. Na pomoc chorému hokejistovi prišlo v priebehu dvoch dní viac než milión českých korún, ale stále sa hľadá to najdôležitejšie - lekári a nemocnice, ktoré by mladému talentu Česka dokázali pomôcť.

Mladý Čech sa okamžite po ohlásení zdrvujúcej diagnózy dočkal obrovskej podpory a prílevu energie zo všetkých strán. Od priateľov, hokejových klubov a spoluhráčov a tiež samotného hokejového zväzu. Ten z Nadačného fondu Ivana Hlinku na pomoc hokejistovi prispeje sumou 200 tisíc českých korún. Krásnymi gestami reagujú aj samotní hokejisti, ktorí dávajú do dražieb svoje hokejky či dresy, burcujú k pomoci aj ostatných a robia všetko preto, aby mladému talentu pomohli.

Okrem hokejistov z českého prostredia sa pridali aj hráči z NHL. Svoje hokejky dražia napríklad Ondřej Kaša, Filip Zadina či Martin Kaut, s ktorými sa Buchtela pozná z juniorského národného tímu Česka. Jedným z najštedrejších darcov je slovenský obranca Juraj Valach, ktorý veľmi dobre vie, čo je to utrpenie. S českým mladíkom sa stretol počas pôsobenia v Chomutove a teraz poslal na jeho účet už 25-tisíc českých korún. Valach ešte v roku 2018 pri pôrode tragicky stratil ženu a odvtedy je sám na dvoch malých synčekov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozhodol som sa prispieť aspoň tak ako viem, kedže som len študent a peňazí veľa nie je aspoň touto cestou chcem poukázať na situáciu okolo tohto mladého pána, ak máte chvíľku čas prečítajte si text ktorý som skopíroval z jeho FB, prípadne pomôžte, budem(e) vám za to veľmi vďačný Stay strong @ondrej_buchtela a skoré uzdravenie prajem "Milí přátelé, kamarádi, všichni, kteří rádi pomáháte, chceme Vám přiblížit skutečnosti, které nás vedli k založení tohoto transparentního účtu. Nikdy bych nevěřila že se někdy dostaneme do situace abychom tohle museli udělat ale cesty osudu jsou nevyzpytatelné a stalo se to. A proto jsme se my nejbližší kamarádi rozhodli tenhle účet za pomoci KB založit. Ondřej je 20 letý profesionální sportovec, kterému byl nedávno diagnostikován sarkom na srdečním svalu, který bohužel zasáhl i obě plíce. Ondra byl paliativním týmem propuštěn do domácí péče. Momentálně se mu daří lépe, ale každý den je to jako na houpačce. Je odkázaný na kyslík, invalidní vozík a bez dopomoci druhého vlastně nic nezvládne. Protože se situace odehrála velmi rychle a nás tlačí čas, sháníme tímto způsobem peněžitou podporu. Jako přátelé si přejeme aby měl Ondra ten největší komfort. Proto bychom rádi pomohli v tom, aby se vybrané peníze vynaložili nejen na lékařské potřeby, lékaře a zdravotnické pomůcky, ale taky na jeho plány a sny. Na to, aby si mohl život užívat na 100%, ačkoliv je teď omezený. Věřím, že jsou mezi námi dobří andělé, kterým život druhých není lhostejný a ať je to minimální částka, tak přispějí na život tak úžasného člověka, jako je Ondra. Děkujeme všem, kteří se podílejí na poslání finanční podpory, nebo pozitivní energie! Nesmírně si toho vážíme a Ondru energie tlačí vpřed! Děkujeme za vytvoření transparentního účtu, který nám založil pan Daniel Šlehofer z Komerční banky. ČÍSLO ÚČTU: 123-0762430277/0100 IBAN pro zahraniční platbu: CZ79 0100 0001 2307 6243 0277 SWIFT kód: KOMBCZPPXXX Na odkazu níže se kdykoliv a kdokoliv můžete podívat co vše jsme společně dokázali : https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/pomoc-pro-ondru-zbiralova-pavla-czk " #pomoc #hokej #cesko #buchtela

Príspevok, ktorý zdieľa @shimon,

Napriek množstvu finančných darov a masívnej podpore stojí rodina chorého mladíka pred náročnou úlohou. Musia čo najskôr nájsť odborníka, ktorý si trúfne a dokáže českej hokejovej nádeji pomôcť, pretoźe doma sa taký nenašiel. "Hľadáme kontakty na lekárov zo zahraničia, ktorí by si s Ondřejovou diagnózou vedeli rady, alebo dali zase iný názor ako naši doktori," povedala pre NovaSport.tv hokejistova priateľka Anna Hrbková. "Naši doktori si s týmto prípadom nevedia rady, ale my sa nevzdávame a hľadáme, čo sa dá. Bolo by to pre nás niečo, čo by nám tú ťažkú situáciu uľahčilo," dodala sympatická slečna pevne stojaca po boku svojho milovaného. 

Krutá diagnóza o zhubnom nádore na srdci ranila rodinu českého mladíka už na začiatku júna, ďalšie vyšetrenia ale ukázali, že nádorom sú zasiahnuté dokonca aj pľúca mladého športovca. Ten to ale napriek tomu nevzdáva a raduje sa z každého dňa stráveného po boku svojich blízkych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Každý den je dar.

Príspevok, ktorý zdieľa Ondřej Buchtela (@ondrej_buchtela),

Viac o téme: Juraj Valach Ondřej Buchtela
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy