VIDEO Barcelona ovládla mestské derby: Dve červené karty a iba jediný gól!

Radosť po góle Luisa Suáreza Radosť po góle Luisa Suáreza Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony zvíťazili v stredajšom mestskom derby 35. kola španielskej La Ligy proti Espanyolu 1:0. O jediný gól sa postaral Luis Suárez. Blaugranas zaknihovali tak veľmi dôležité víťazstvo, po ktorom v boji o titul strácajú na vedúci Real Madrid iba jeden bod. Madridský celok má však zápas k dobru.

Hviezdy Barcelony sa dlho nevedeli presadiť napriek obrovskej dominancii na lopte. Podarilo sa to až v 56. minúte po akcii útočného tria Griezmann, Messi a spomínaný Suárez. Griezmann v pokutovom území pätičkou posunul loptu Messimu, ktorého strela bola zblokovaná. Uruguajský futbalista pohotovo zareagoval na odrazenú loptu podarilo sa mu prestreliť gólmana mestského rivala.

V zápase boli diváci svedkami aj dvoch červených kariet. Prvú dostala nádejná hviezda Ansu Fati v 50. minúte po surovom zákroku na Fernanda Calera. Espanyol presilovku dlho nevyužil, už v 53. minúte poslal pod sprchy Lozana za škaredý faul na Piqého.

Espanyol zostáva po šiestej prehre v sérii na poslednom 20. mieste a definitívne zostúpi do Segundy Division. Do konca sezóny odohrá už iba tri zápasy, pričom na sedemnásty Eibar stráca nedostihnuteľných 11 bodov.

Futbalisti Villarrealu zvíťazili na ihrisku Getafe 3:1. Dva góly hostí strelil z pokutových kopov Santi Cazorla, výhru spečatil v nadstavenom čase Ruben Peňa. Domácim nestačil presný zásah Huga Dura z 80. minúty. Villarreal si poistil piatu priečku v tabuľke, zvýšil náskok pred šiestym Getafe na štyri body.