FOTO Pri oslavách titulu sa vznietila strecha: Slávisti vyrazil na jazdu otvoreným autobusom

Oslavy titulu hráčov pražskej Slavie
Oslavy titulu hráčov pražskej Slavie

PRAHA - Pri oslavách ligového titulu futbalistov Slavie v Edene po bezgólovej remíze so Spartou sa vznietila strecha nad novinárskou časťou štadióna. Požiar sa podarilo rýchlo uhasiť, na miesto dorazilo jednotka pražských hasičov, aby ho skontrolovala. Červenobieli po prevzatí majstrovského pohára a oslavách na štadióne vyrazili na jazdu cez mesto otvoreným autobusom.

Podhľad tribúny nad novinárskym sektorom sa vznietil krátko potom, čo červenobieli po bezgólovej remíze so Spartou v poslednom kole nadstavby prevzali na pódiu v tvare červenej päťcípej slávistickej hviezdy pohár pre ligového šampióna.

Požiar sa podarilo rýchlo uhasiť, do Edenu dorazilo niekoľko hasičských áut. Hlásateľ vyzval prítomných fanúšikov, ktorých sa pri trvajúcim obmedzeniam proti šíreniu koronavírusu dostalo do hľadiska 4700, aby z bezpečnostných dôvodov čo najrýchlejšie opustili štadión.

V stredu večer pražskí hasiči na twitteri uviedli, že strecha novinárskej časti štadióna v Edene sa vznietila od svetlice. Dnes ráno informáciu spresnili. "Príčinou menšieho požiaru podhľadu tribúny bola technická porucha elektroinštalácie svetla. Na mieste to zistil hasičský vyšetrovateľ," oznámili hasiči.

Slávisti sa po prevzatí pohára a majstrovských medailí vydali z Edenu na jazdu otvoreným autobusom skrz mesto. Vozidlo zdobili nápisy "majstri", "majster ligy 2019/20", klubový znak či dve zlaté hviezdy, každá z nich symbolizujúce vždy 10 titulov. Autobus odprevádzali pred štadiónom davy fanúšikov a došlo aj na ohňostroj. Tím vrátane šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka potom pokračoval v oslavách už bez priaznivcov.


Tagy: Slavia Praha požiar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA