Barcelona poslala mestského rivala do druhej ligy: Prosíme našich fanúšikov o odpustenie

Radosť po góle Luisa Suáreza Radosť po góle Luisa Suáreza Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona stále živia nádej na obhajobu majstrovského titulu. V stredu v 35. kole La Ligy zdolali v mestskom derby Espanyol 1:0, keď o vydretom víťazstve rozhodol gól Luisa Suáreza z 56. minúty. Katalánci strácajú z druhého miesta na vedúci Real Madrid jeden bod, líder tabuľky sa môže prenasledovateľovi opätovne vzdialiť na rozdiel štyroch bodov v prípade piatkovej výhry nad Alavesom.

Zápas poznačili aj dva surové zákroky. V 50. minúte zápasu uvidel červenú kartu Ansu Fati po ostrom zákroku na súpera. Ešte tvrdší faul videli fanúšikovia len o pár minút neskôr, keď v 53. minúte dostal červenú kartu hráč Espanyolu Lozano.

Espanyol stratil aj poslednú šancu na záchranu a zostúpi do druhej najvyššej súťaže. Na Camp Nou hrali hostia zatiahnutí vzadu a domácim strpčovali život pozornou defenzívu. Tá kapitulovala v 56. minúte, keď Antoine Griezmann pätičkou prihral Lionelovi Messimu, jeho strelu obranca zblokoval priamo k Suárezovi a ten ponad brankára Espanyolu poslal loptu do siete. "Vedeli sme, že to bude mimoriadne náročný zápas, pretože v predchádzajúcom súboji na pôde Villarrealu sme stratili mnoho síl. Súper hral s piatimi obrancami a tuho bránil, bolo ťažké prekonať jeho defenzívu. Napokon sme ale v druhom polčase našli viac priestoru a rozhodli sme," citovala agentúra DPA autora jediného gólu.

Zverenci trénera Quiqueho Setiena v lige hrajú ešte vo Valladolide, doma s Osasunou a na pôde Alavesu. "Musíme zvíťaziť vo všetkých našich troch zápasoch. Čo urobí Madrid, to je na ňom. Ak stratí body, fantastické. My jednoducho musíme byť pripravení, ak by k tomu prišlo," dodal Suárez. Madrid po piatkovom domácom súboji s Alaves hrá v Granade, doma s Villarrealom a na pôde Leganes.

V tábore Espanyolu zavládol po zostupe smútok. "Prosíme našich fanúšikov o odpustenie. Uvedomujeme si, že toto sú ťažké okamihy nielen pre nás hráčov, ale aj priaznivcov. Je to naša chyba a musíme byť v budúcnosti silnejší, aby sme sa vrátili medzi elitu," povedal po súboji kapitán RCD Javi Lopez. Iba FC Barcelona, Real Madrid a Athletic Bilbao pôsobia bez prerušenia dlhšie v La Lige ako Espanyol. Ten ide o úroveň nižšie po 26 rokoch.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Luis Suárez