VIDEO Spanilá jazda United pokračuje, Mourinhovci si vylámali zuby na defenzíve Bournemouthu

Paul Pogba a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPaul Pogba a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Andrew Boyers

BIRMINGHAM - Futbalisti Manchestru United natiahli sériu výhier v anglickej lige na štyri, keď v 34. kole zdolali Aston Villu 3:0. Tottenham remizoval v Bournemouthe bez gólov. Body si rozdelili aj Everton sa Southamptonom po výsledku 1:1.

Červených diablov poslal do vedenia v 26. minúte z penalty Bruno Fernandes. Na dvojgólový rozdiel navýšil na konci nastavenia prvého polčasu ranou spoza vápna Mason Greenwood. Osemnásťročný mládežnícky reprezentant Anglicka sa trafil štvrtýkrát v posledných troch zápasoch.

Paul Pogba a Bruno Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Andrew Boyers

Hostia po prestávke nepoľavili, sieť rozvlnil aj Marcus Rashford, jeho pokus ale bol tečovaný Paulom Pogbom stojacim v ofsajde. Práve Pogba si následne spravil chuť: pálil po prihrávke z rohového kopu od Fernandesa, ktorý sa tak gólom alebo asistenciou podieľal už na trinástom góle v desiatich zápasoch od januárového príchodu zo Sportingu Lisabon. United zvíťazili trojgólovým rozdielom v štyroch ligových stretnutiach v rade.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali vo štvrtkovom zápase 34. kola anglickej Premier League na ihrisku Bournemouthu 0:0 a figurujú na deviatom mieste tabuľky. Domáci si pripísali prvý bod po piatich prehrách, no nepodarilo sa im prerušiť dlhú sériu bez výhry, ktorá sa natiahla už na deväť stretnutí.

Bournemouth dokázal v 90. minúte dostať loptu do siete, no VAR odhalil, že po nožničkách Calluma Wilsona trafila lopta ešte ruku Joshuu Kinga a tak gól neplatil.

Aj druhý duel medzi tabuľkovými susedmi Evertonom a Southamptonom sa skončil nerozhodne (1:1). Hosťujúcich "svätcov" dostal do vedenia v 31. minúte Danny Ings, no o deľbu bodov sa postaral ešte pred prestávkou Richarlison. Everton figuruje na 11. priečke, Southampton je o bod za ním na 12. mieste.

Aston Villa - Manchester United 0:3 (0:2)
Góly: 27. Fernandes (z 11m), 45.+5 Greenwood, 58. Pogba

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 0:0

Everton FC - Southampton FC 1:1 (1:1)
Góly: 43. Richarlison - 31. Ings

Viac o téme: Manchester United Aston Villa Paul Pogba
  • Zdroj: TASR, ČTK