Skvelá správa z F1! Pribudli ďalšie preteky, Ferrari pripravilo nečakané prekvapenie

Charles Leclerc
Charles Leclerc

SOČI - Kalendár tohtoročnej sezóny formuly 1 rozšírili ďalšie dva preteky. Stajňa Ferrari pri príležitosti 1000. štartu v majstrovstvách sveta usporiada 13. septembra na okruhu v Mugelle Veľkú cenu Toskánska a o dva týždne neskôr sa v Soči uskutoční Veľká cena Ruska. Informoval o tom web šampionátu.

Sezóna mala mať pôvodne na programe 22 pretekov, ale kvôli pandémii koronavírusu bolo sedem z nich zrušených a začiatok majstrovstiev sveta bol o štyri mesiace odložený. Na začiatku júna vedenie seriálu zverejnilo upravený kalendár s ôsmimi pretekmi s tým, že ďalšie budú pridávané postupne podľa situácie. Uskutočniť by sa malo 15 až 19 podujatí a sezóna by mala skončiť v decembri.

Kým Soči je súčasťou šampionátu od roku 2014, domáci okruh Ferrari v Mugelle privíta formulu prvýkrát. Preteky v Toskánsku, pri ktorých slávna stajňa oslávi jubilejný 1000. preteky v majstrovstvách sveta, sa uskutoční týždeň po Veľkej cene Talianska v Monze.

V Taliansku sa budú jazdiť dve Veľké ceny v jednej sezóne prvýkrát od roku 2006. "Všetci odviedli mimoriadnu prácu, aby sa opäť mohlo jazdiť. Počúvať, že do kalendára sa zaradili ďalšie preteky, je skvelá správa. Mugello je veľká neznáma. Ubehlo mnoho mesiacov, odkedy sme tam naposledy testovali. Pre mechanikov to bude výzva," povedala šéfka tímu Williams Claire Williamsová.

Rusi sa pripravujú na to, že by podujatie v Soči mohlo byť prvé v sezóne, ktoré sa po pandémii koronavírusu neuskutoční pred prázdnymi tribúnami. "Rusko je pripravené prijať tímy formuly 1 a aj divákov. Vláda poskytne potrebnú pomoc pri príprave a realizácii súťaže. Bude to dôležitá udalosť pre ruský šport," vyhlásil v piatok podpredseda ruskej vlády Dmitrij Černyšenko, hoci neupresnil, aký počet návštevníkov bude môcť prísť v Soči na tribúny s kapacitou 55.000 divákov. Informovala agentúra AP.


Tagy: F1 Ferrari

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Darko Bandic

DISKUSIA