VAR je nedokonalý! Priznala to aj Premier League: V jeden deň tri veľké chyby

Rozhodca Jon Moss nariadil penaltu v zápase Aston Villy s Manchestrom UnitedRozhodca Jon Moss nariadil penaltu v zápase Aston Villy s Manchestrom United Zdroj: SITA/AP/Oli Scarff, Pool

LONDÝN - Vedenie anglickej futbalovej Premier League priznalo, že videoasistent rozhodcu (VAR) posúdil penaltové zákroky vo všetkých troch štvrtkových stretnutiach nesprávne. Kontroverzné situácie ovplyvnili zápasy Aston Villa - Manchester United (0:3), Bournemouth - Tottenham (0:0) i Everton - Southampton (1:1).

Premier League priznala v programe BBC "Zápas dňa," že Manchester United a Southampton pokutové kopy zahrávať nemali a Tottenham mal jeden kopať. Bývalý hráč Evertonu Tim Cahill v programe spomenul, že pri posudzovaní situácii systémom VAR by mali byť prítomní aj bývalí hráči.

Rozhodca Jon Moss nariadil Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Oli Scarff, Pool

"Pomohlo by to rozhodcom pochopiť pohyby hráčov. Keď futbalista spadne, aby získal penaltu, dá sa to vycítiť. Potrebujete hráča k tomu, aby mohol poskytnúť radu, čo hráč na ihrisku urobil. VAR je frustrujúci. Je tam na to, aby robil veľké rozhodnutia a nie je toho schopný. Je to skutočne sklamanie," vyhlásil niekdajší austrálsky reprezentant. Správu priniesla agentúra AFP.

Aston Villa – Manchester United 0:3 (0:2)
​Góly: 27. Fernandes (PK), 45+5. Greenwood, 58. Pogba Bournemouth – Tottenham 0:0

Viac o téme: Premier League VAR
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Oli Scarff, Pool; VIDEO: Digi Sport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články