Príspevok z Fondu pre budúcnosť športu získali aj stolní tenisti Lokomotívy

Dominik Greif
Dominik Greif

KOŠICE - Stolnotenisový klub Lokomotíva Košice píše už vyše 60-ročnú históriu. Pôsobia v ňom tak žiacke, dorastenecké kolektívy, ako aj družstvo mužov. Dokonca klub dáva príležitosť aj zdravotne znevýhodneným deťom. Tento príbeh zaujal aj komisiu Niké, ktorá prideľuje granty z Fondu pre budúcnosť športu. Na ďalšiu činnosť pridelila Lokomotíve čiastku vo výške 2000 €. O krátke vyjadrenie sme požiadali predsedu klubu Ľubomíra Palušeka.

Aká bola vaša reakcia, keď ste sa dozvedeli, že aj vášmu klubu bol pridelený grant?

"Keď sme sa dozvedeli, že aj nám bude pridelená podpora z Fondu, povedal som si „wow“! Naši zverenci boli veľmi šťastní, čo sa podarilo. Každé jedno euro je pre nás dôležité. Rozmýšľame, ako dotáciu využiť čo najlepšie. Každopádne, sme za podporu od Niké veľmi vďační."

Kam poputuje získaná čiastka vo výške 2000 €?

"Cela iniciatíva zapojiť sa do Fondu pre budúcnosť športu vzišla od našich najmladších členov. Video si pripravili sami, natočili a starali sa, aby sa šírilo na sociálnych sieťach, aby pribúdali aj lajky. Za odmenu ich vezmeme v rámci prípravy do Tatier na turistiku. Okrem toho určite zakúpime materiál potrebný na prípravu. Napríklad jedna kvalitnejšia loptička nás stojí 1€. Za jeden tréning ich spotrebujeme v priemere 10. V pláne máme zúčastniť sa viacero turnajov. Štart na nich nie je lacná záležitosť."

Lokomotíva je tradičný klub s bohatou históriu, ktorý si podporu určite zaslúžil.

"Ako som povedal, my sme Niké vďační za podporu. Lokomotíva má bohatú vyše 60-ročnú históriu. Pôsobí u nás množstvo majstrov Slovenska, či už v mládežníckych, ale aj seniorských kategóriách. Náš klub sa venuje aj zdravotne znevýhodneným. Jedna naša majsterka k nám prišla ako bežné zdravé dieťa. Ešte v detstve však ohluchla a nepočuje na 70%. Stále však u nás pôsobí a rozvíja sa. Sme hrdí, že v našom klube pôsobí množstvo reprezentantov, ktorí sa po korone pripravujú na ďalšie náročné zápolenia."

A čo budúcnosť? Aké výzvy na váš klub čakajú?

"Čo sa týka cieľov, tak vám poviem jednu myšlienku. V mnohých športových odvetviach za svetom zaostávame. Vidieť to bolo napríklad aj v nedávnej tenisovej konfrontácii medzi Českom a Slovenskom. V stolnom tenise sme s Českom konkurencieschopní. Je však vidieť absolútne rozdielne zázemie u nich a u nás. My sa nechceme pozerať len do Česka, ale aj ďalej do zahraničia a tam už nemôžem povedať, že sme konkurencieschopní. Chceme to zmeniť. V tomto smere je, žiaľ, všetko o peniazoch a tých je na Slovensku nedostatok. Som rád, že vznikol Fond, ktorý pomôže športu, našej mládeži aj organizáciám, ktorým chýbajú peniaze.“

Fond pre budúcnosť športu vznikol z iniciatívy stávkovej spoločnosti Niké. Jeho cieľom je pomôcť amatérskym športovým klubom či nádejným talentom na rozvoj ich činnosť v tejto náročnej dobe. Niké na úvod vložila do Fondu 100 000 € a pridáva doň 1 cent za každý podaný tiket klientov. Raz za 14 dní odmeňuje najlepšie zaslané videá a podporí ich určitou čiastkou. Tú môže získať každý amatérsky športovec alebo klub. Podobne ako ju získali aj stolní tenisti Lokomotívy Košice. Stačí nakrútiť svoje video, zaujímavou formou v ňom požiadať o príspevok a video zavesiť na www.nikefondsportu.sk. Možno práve vy presvedčíte, že si podporu na rozvoj zaslúžite a budete tak môcť ďalej napredovať vo vašom športovom odvetví, na ktorom záleží vám aj nám.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA