Slovenský majster rieši komplikácie: Síce sa dohodli, ale Tunisania ich prekvapili

Na snímke tréner Slavko Goluža (vpravo)
Na snímke tréner Slavko Goluža (vpravo)

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov stále nemajú na tréningu k dispozícii všetkých hráčov. Chýba im Brazílčan Marcos Colodeti a Tunisan Anouar Ben Abdallah, v ktorého prípade sa skorý príchod do metropoly Šariša neočakáva.

Do tréningového procesu sa už zapojila dvojica nových hráčov - Kubánec Pavel Hernandez a Brazílčan Guilherme Linhares. Rus Roman Carapkin sa v domácej izolácii vo štvrtok dočkal negatívneho výsledku testu na koronavírus a môže sa tiež pripojiť k družstvu. Odber ešte čaká Brazílčana Pedra Pacecha. Príchod dvojice Colodeti, Ben Abdallah však klubovým funkcionárom naďalej robí starosti. 

"Na príchode Colodetiho neprestajne pracujeme, ale je to stále zložité. Žiadne úrady ho momentálne nechcú pustiť do Európskej únie, aj keď už mal viacero negatívnych testov. Každú chvíľu sa snažíme komunikovať hlavne s nemeckými a rakúskymi orgánmi, ale zatiaľ výnimku nedostal," informoval generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Situácia Ben Abdallaha je odlišná. "Tuniská liga, aj na naše prekvapenie, pokračuje ďalej a miestny zväz preto zablokoval prestupy, kým nebude ukončená sezóna. Preto naňho musíme počkať. Nie je to vôbec príjemné, no pozitívnou správou aspoň je, že bude v plnom hádzanárskom zaťažení," dodal generálny manažér klubu. Správu priniesla oficiálna stránka Tatranu Prešov.


Tagy: Tatran Prešov Marcos Colodeti Anouar Ben Abdallah

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Roman Hanc

DISKUSIA