Elitný český šampión prvýkrát v UFC: Procházku čaká na ostrove bojovníkov svetová sedmička

Jiří ProcházkaJiří Procházka Zdroj: Facebook - Jiří "Denisa" Procházka

PRAHA - Elitného českého bojovníka MMA Jiřího Procházku čaká v noci na nedeľu premiérový zápas v organizácii UFC, v Abú Zabí sa stretne so Švajčiarom Volkanom Oezdemirom. Pre šampióna japonskej organizácie Rizin to bude ťažký debut, Oezdemir je totiž sedmičkou poloťažkej váhy UFC.

"Oezdemir je pohyblivá poloťažká váha. Stále sa snaží dbať na dôraz v kombináciách, vo svojich výpadoch. To je z jeho strany najnebezpečnejšie. Čo na neho chystáme, ale nebudem prezrádzať. Určite sme pripravení," povedal Procházka novinárom pred odletom. "Každý súboj je dôležitý životný krok. Premiéra v UFC je pre mňa, aj keď si to nepripúšťam, veľký krok. Je to splnený sen. Pred prvým zápasom ale nechcem nič hodnotiť, až po ňom," podotkol.

Procházka od konca roku 2015 bojoval v Rizine, kde sa zápasy konajú v boxerskom ringu medzi povrazmi. Teraz sa vracia do Oktagonu. "V MMA som v klietke začínal, teraz pokračujem ďalej," podotkol člen Jetsaam Gymu Brno, ktorý priznal, že po presune do UFC je pod väčším tlakom.

Jiří Procházka Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Ja to mám ale na párku. Nervozitu a tlak si človek vytvára sám. A ja si chcem okolo seba vytvárať prostredie, ktorým by som mohol len preplávať a robiť si svoje veci, ktorými chcem docieliť cieľe," povedal Procházka.

Dvadsaťsedemročný český bojovník bude v UFC obhajovať sériu desiatich výhier, naposledy prehral v decembri 2015. Zo svojich 26 víťazstiev si ich 23 pripísal pred limitom. Výborné štatistiky však má i jeho sok: o tri roky starší Oezdemir vyhral 17 z 21 zápasov, osemkrát sa predstavil v UFC a päťkrát vyhral. "Určite má viac skúseností s top zápasníkmi a aj v UFC zápasil so silnými súpermi. A urobil tam výkony. Mňa teraz to najlepšie, s čím sa môžem stretnúť, čaká," uznal Procházka.

 

Galavečer UFC 251 sa uskutoční na ostrove Yas, Abú Zabí, kde americká organizácia pripravila špeciálnu arénu a bojovníkov uzavrela. Všetci museli pred príletom aj bezprostredne po ňom podstúpiť testy na koronavírus a boli v karanténe.

S ohľadom na časový posun oproti Severnej Amerike sa akcia uskutoční v hlbokej noci a nad ránom miestneho času. Procházkov zápas by mal začať okolo 3:30 SELČ, nebude súčasťou takzvanej hlavnej karty.

Viac o téme: UFC Jiří Procházka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Jiří
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články