Český talent si v tíme anglického šampióna plní sen: Zmluvu v Liverpoole nedostanete len tak!

Vítězslav Jaroš
Vítězslav Jaroš

LIVERPOOL - Český brankár Vítězslav Jaroš v Liverpoole predĺžil zmluvu. Anglickí majstri na svojom webe informovali, že s osemnásťročným futbalistom podpísali nový dlhodobý kontrakt, ale jeho dĺžku nešpecifikovali.

Talentovaný gólman prišiel do Liverpoolu v roku 2017 z pražskej Slavie a s výberom do 18 rokov vyhral FA Youth Cup. Za prvý tím vlani v lete Jaroš odchytal polčas prípravného zápasu s Tranmere, vo februárovom zápase Anglického pohára proti Shrewsbury bol na lavičke a s "áčkom" pravidelne trénuje.

"Je to pre mňa skvelá správa, vlastne sen, keď mi klub ako Liverpool dal zmluvu na ďalšie roky. Už tu pôsobím tri sezóny a toto je veľká známka dôvery. Klub mi dal najavo, že vo mne vidí budúcnosť, čoho si nesmierne vážim," povedal Jaroš pre agentúru Sport Invest, ktorá ho zastupuje.

Jaroš je aktuálne členom rezervného mužstva do 23 rokov, za ktorý ale v uplynulom ročníku kvôli zraneniu a operácii lakťa stihol odohrať len dva súťažné duely. "V poslednej sezóne som bol zranený, nevedel som, čo so mnou bude. Teraz mám v tomto smere jasno a môžem sa sústrediť len na futbal," radoval sa Jaroš.

Všíma si, že Liverpool pravidelne dáva šancu futbalistom zo svojej akadémie a niektorí jeho spoluhráči naskakujú do záverov stretnutia A-tímu. "U brankárov je situácia zložitejšia, pretože my na desať minút do zápasov naskakovať nemôžeme, ale stanovili sme si s klubom nejaký plán môjho rozvoja a ja mám veľkú túžbu dokázať, že sa Liverpool rozhodol správne," konštatoval Jaroš, ktorý za dva týždne oslávi devätnáste narodeniny.

Podľa jeho agenta Viktora Kolářa je predĺženie kontraktu pre příbramského rodáka veľkým vyznamenaním. "Zmluvu v Liverpoole nedostanete len tak, Víťa si ju musel tvrdo vybojovať a my sme radi, že sa naša voľba, poslať ho do Liverpoolu už v dorasteneckom veku, ukázala ako správna," uviedol Kolář.

"Z Anglicka na neho chodia len tie najlepšie referencie, o jeho dobrej pozícii svedčí aj to, že bol pozvaný na tímovú oslavu anglického titulu. Síce sa nedostal na ihrisko, ale ostatní ho berú ako súčasť mužstva. Toto všetko, rovnako ako každý tréning s Liverpoolom, sú pre neho obrovské skúsenosti," doplnil šéf futbalovej sekcie Sport Investu.

Podľa neho by sa Jaroš mal po sezóne opäť zapojiť do letnej prípravy Liverpoolu. "Naďalej by mal s mužstvom pravidelne trénovať a chytať za U23. Výhľadovo by sa najskôr riešilo jeho hosťovanie, aby si vyskúšal aj mužský futbal. Tréner (Jürgen) Klopp i jeho asistenti o Víťových kvalitách dobre vedia. Každý jeho ďalší krok s nimi budeme konzultovať," povedal Kolář.


Tagy: Liverpool FC Vítězslav Jaroš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA