VIDEO Infarktový záver v súboji o všetko: Zreľákovcov spasil gól z 96. minúty!

Futbalisti Norimbergu oslavujú po infarktovom závereFutbalisti Norimbergu oslavujú po infarktovom závere Zdroj: profimedia.sk

INGOLSTADT - Slovenský futbalista Adam Zreľák a jeho 1. FC Norimberg sa zachránili v druhej najvyššej nemeckej súťaži vďaka gólu z 96. minúty barážovej odvety.

V úvodnom domácom zápase baráže zvíťazil Norimberg 2:0, no v odvete na pôde FC Ingolstadt 04 prehrával po 90 minútach už 0:3. V šiestej minúte nadstaveného času sa však dostal v šestnástke k lopte hosťujúci Fabian Schleusener a v sklze sa mu podarilo znížiť na 1:3. Gól na ihrisku súpera tak rozhodol o udržaní Norimbergu. Domáci dali všetky tri svoje góly po centroch z priamych kopov. Zreľák nastúpil v základnej zostave a tréner ho stiahol z ihriska v 70. minúte.

Dvadsaťšesťročný útočník prišiel do Norimbergu v júli 2017 z Jablonca, v prebiehajúcej sezóne zaň odohral 15 duelov, v ktorých si pripísal gól a dve asistencie.

FC Ingolstadt 04 - 1. FC Norimberg 3:1 (0:0)
Góly: 53. Kutschke, 62. Schröck, 66. Krausse - 90.+6 Schleusener