VIDEO Barcelona to v boji o titul nevzdáva: Po ďalšom triumfe na Real stráca jediný bod!

Lionel Messi a Arturo Vidal oslavujú gól BarcelonyLionel Messi a Arturo Vidal oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 36. kola španielskej La Ligy na ihrisku Valladolidu 1:0 a stiahli manko na prvý Real Madrid na jeden bod. "Biely balet" však má k dobru pondeľňajší duel v Granade. Do konca súťaže zostávajú dve kolá.

Rozhodujúci gól strelil už v 15. minúte tvrdou krížnou strelou Arturo Vidal, ktorému šikovne priťukol loptu pomedzi dvoch obrancov Lionel Messi. V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, ale gól už nepadol. Pre Barcelonu to bola tretia výhra v sérii, Valladolid prehral druhýkrát po sebe a priebežne figuruje na 14. mieste.

Lionel Messi a Arturo Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

Hráči Osasuny zvíťazili na domácom štadióne nad Celtou Vigo 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou Santiaga Minu, o necelú štvrťhodinu odpovedal Enric Gallego a triumf zariadil v nadstavenom čase hlavou José Arnaiz. Osasuna figuruje v priebežnej tabuľke na 11. mieste, Celta je šestnásta.

V tabuľke tretie Atlético Madrid zdolalo Betis Sevilla 1:0, hoci od 57. minúty hralo bez vylúčeného obrancu Maria Hermosa. Napriek tomu zaznamenal jediný gól duelu striedajúci Diego Costa v 74. minúte. Atléticu v prvom polčase po konzultácii s videorozhodcom neuznali dva presné zásahy.

Atlético Madrid – Betis Sevilla 1:0 (0:0)
Gól: 74. Costa, ČK: 57. Hermoso (Atlético)

CA Osasuna - RC Celta de Vigo 2:1 (1:1)
Góly: 23. Gallego, 90.+1 Arnaiz - 10. Santiago Mina

Real Valladolid - FC Barcelona 0:1 (0:1)
Gól: 15. Vidal

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Real Valladolid