VIDEO Dojemná rozlúčka fortunaligového rekordéra Pečovského v Žiline: Tlačili sa mi slzy do očí

Viktor Pečovský počas rozlúčky na futbalovom zápase záverečného 5. kole futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina - MFK Zemplín MichalovceViktor Pečovský počas rozlúčky na futbalovom zápase záverečného 5. kole futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina si udržali druhú priečku v konečnej tabuľke Fortuna ligy, keď v záverečnom 5. kole nadstavby zdolali doma Michalovce jednoznačne 5:0.

Pod Dubňom sa s profesionálnou hráčskou kariérou definitívne rozlúčil dlhoročný líder Žiliny, Banskej Bystrice a v minulosti aj člen kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Viktor Pečovský. Hral do 13. minúty a na konte tak má 422 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži, čím sa nemôže pochváliť žiadny iný hráč.

Viktor Pečovský s rodinou Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

O prvú väčšiu šancu sa z veľkej diaľky zaslúžil práve s kariérou sa lúčiaci Pečovský. Jeho pokus letel tesne nad bránu Tomáša Drába. Prvý gól prišiel v 12. minúte. Bernátovu strelu spoza pokutového územia Dráb len vyrazil pred seba a Iľko jeho strelu dorazil do siete. Za potlesku postojačky následne Viktor Pečovský opustil ihrisko, keď ho vystriedal Gono a definitívne sa rozlúčil s fanúšikmi.

"Vedel som, že budem hrať 12 minút, tak som si to nesmierne užíval. A aj vďaka chalanom a tomu gólu to bolo krajšie a dá sa povedať, že som sa rozlúčil s kariérou gólom na ihrisku. Som nesmierne rád, že klub také niečo pre mňa spravil a veľmi si to vážim. Tlačili sa mi slzy do očí, človek to neoklame, ale snažil som sa čo najmenej plakať, potom ma najviac dojala moja rodinka, keď tam rozprávala, to bolo pre mňa naj. Vážim si moju kariéru a som na ňu hrdý, nikdy som možno ani o takom niečom nesníval a som za to nesmierne rád," uviedol lúčiaci sa Pečovský

Viac o téme: Viktor Pečovský MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce