Rumunská hviezda Slavie o vyhrážkach fanúšikov pred ženou a bratom: Stanciu, ja ťa zabijem!

Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu

PRAHA - Futbalista Nicolae Stanciu pripustil, že sa po minuloročnom príchode do Slavie stretol s nenávistnými reakciami niektorých fanúšikov rivalskej Sparty, kde predtým pôsobil. Jeden sa mu dokonca slovne vyhrážal v prítomnosti manželky a brata.

Rumunský stredopoliar už na Letnej nemá žiadnych priateľov a angažmán v Edene si nemôže vynachváliť. Vydarenými jarnými výkonmi ťahal Slaviu za obhajobou titulu a bol vyhlásený za najlepšieho cudzinca a záložníka českej prvej ligy. Cíti, že má za sebou asi životný polrok.

Fanúšikovia sa mu vyhrážali pred ženou a bratom

"Občas sa mi hlavne vlani stávalo, že sa ku mne dostalo veľa správ od naštvaných fanúšikov. Neboli to pekné správy a nebolo to len voči mne, pretože nemám sociálne siete. Dokážem pochopiť, ak povedia niečo zlé proti mne, ale keď pošlú škaredé správy mojej žene, nie je to normálne. Ani to nemôžem publikovať. Alebo keď posielajú na instagram podobné veci môjmu mladšiemu bratovi, ktorý má 12 rokov," povedal novinárom Stanciu.

"Raz sme boli niekde vonku v meste so ženou a mojím bratom. Prišiel za nami jeden chlap, asi Sparťan a v centre začal revať: Stanciu, ja ťa zabijem. Všetci okolo sa pozerali. Áno, je to veľká rivalita, ale myslím, že by fanúšikovia mali podporovať svoj tím na tribúnach, nie sa niekde vyhrážať ľuďom. Nemám problém s tým, keď niečo povedia mne, ale nie mojej rodine, bratovi. To nie je dobré," dodal dvadsaťsedemročný rumunský záložník.

Z Letnej už nie je s nikým v kontakte

Na Letnej, kde pôsobil v roku 2018, už nie je s nikým v kontakte. "Nemám tam už žiadnych priateľov. Bavím sa iba s (brankárom) Florinom Nitom, s ktorým sme v reprezentácii. Myslím, že to bolo vidieť aj v stredu na ihrisku," pripomenul Stanciu ostré súboje s bývalými spoluhráčmi pri derby, ktoré sa skončilo bez gólov .

Slavia po ňom prevzala majstrovský pohár. Stanciu už v minulosti získal dva ligové tituly v Rumunsku a jeden v Belgicku s Anderlechtom. "Ten v Slavii zaraďujem veľmi vysoko. Užil som si ho asi najviac, pretože je tu najlepšia partia, ktorú som kedy zažil. Musím povedať, že úrovňou je na tom česká liga takmer na rovnako ako belgická," porovnával Stanciu.

Na tvrdé tréningy si v Slavii musel zvyknúť

V Slavii sa spočiatku vyrovnával s novým herným štýlom náročného trénera Jindřicha Trpišovského. "Keď som pred rokom prichádzal, predtým som dva mesiace netrénoval. Bolo to pre mňa na začiatku veľmi ťažké adaptovať sa a trénovať tak intenzívne, ako sa v Slavii trénuje," uviedol Stanciu.

"Býval som vždy ofenzívny hráč, v tom som bol vždy dobrý, ale obrana nebola taká dobrá. To som zmenil. Vďaka trénerovi sa zo mňa stal komplexnejší hráč. Mám dobré čísla napríklad v súbojoch jeden na jedného, ​​nabehané kilometre sú tiež dobré," dodal Stanciu.

Skvelá forma mu vyniesla titul najlepšieho ligového nahrávača

Forma mu gradovala v závere ročníka po koronavírusovej pauze, kedy ťahal tím za obhajobou titulu. V sezóne si pripísal 11 asistencií, čo je najviac v lige, a pridal štyri góly.

"Môžem povedať, že to asi bola moja najlepšia polovica sezóny v kariére. Keď sa prerušila súťaž, snažil som sa počas karantény poctivo trénovať každý deň. Myslím, že spolupráca s ofenzívnymi spoluhráčmi bola lepšia a lepšia. Snažil som sa ich pochopiť, aby som vedel, ako sa pohybujú, kam im dať prihrávku. V druhej polovici sezóny sa to jednoducho zlepšilo, preto sme si vytvárali toľko šancí," doplnil Stanciu.


Tagy: AC Sparta Praha SK Slavia Praha Nicolae Stanciu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk; Video: O2 TV Sport

DISKUSIA