Sklamaný šéf Ferrari otvorene priznal fanúšikom pravdu: Tak to proste je...

Mattia Binotto
Mattia Binotto

SPIELBERG - Šéf stajne formuly 1 Ferrari Mattia Binotto je sklamaný, že upgrady vozov pre Veľkú cenu Štajerska nepriniesli očakávané zlepšenie. Štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel v kvalifikácii obsadil desiate miesto a Charles Leclerc po trese klesol z jedenástej na štrnástu priečku.

"Časomiera neklame. Tak to proste je," citovala agentúra Reuters Binotta. "V dvoch častiach kvalifikácie, aj keď sa každá išla za iných podmienok, sme neboli konkurencieschopní. A to nielen v porovnaní s tímami, ktoré boli v posledných rokoch našimi najväčšími súpermi, ale aj s tými, ktoré až do včerajška boli za nami," dodal .

Ferrari zaostalo aj v úvodnych pretekoch sezóny Veľkej ceny Rakúska, ale tam aj vďaka odstúpeniu  jazdcov a treste pre obhajcu titulu Lewisa Hamiltona z Mercedesu obsadil Leclerc nečakanú druhú priečku. Talianska stajňa preto urýchlila vývoj vylepšenia vozov, aby ich miesto za týždeň v Maďarsku mali piloti k dispozícii už teraz.

"Pracovali sme na nich veľmi tvrdo, ale na trati svoju cenu neukázali," povedal Binotto na adresu nového predného krídla a podvozku. "Preto musíme zistiť, kde je problém a pozíciu, v ktorej sa nachádzame, zmeniť. Pretože pre tím menom Ferrari to jednoducho nie je dosť dobré," vyhlásil.


Tagy: Sebastian Vettel Ferrari Charles Leclerc Mattia Binotto

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno

DISKUSIA