VIDEO Česká hviezda MMA zabodovala dvakrát: Parádne KO v UFC prinieslo triumf aj poriadny balík!

Jiří Procházka a Volkan OezdemirJiří Procházka a Volkan Oezdemir Zdroj: profimedia.sk

ABÚ ZABÍ - Český bojovník miešaných bojových umení (MMA) Jiří Procházka absolvoval úspešnú premiéru v najprestížnejšej organizácii sveta UFC. V Abú Zabí knokautoval v zápase poloťažkej váhy Švajčiara Volkana Oezdemira v druhom kole a parádne premiérové KO mu okrem vytúženej výhry prinieslo aj veľmi prestížne ocenenie a finančnú odmenu.

Dvadsaťsedemročný Procházka poslal súpera do bezvedomia v úvode druhého z troch vypísaných kôl, keď ho trafil presne do brady. "Výkon to bol príšerný, na tom musím popracovať, spravil som niekoľko veľkých chýb. Dostal som do hlavy až príliš veľa úderov, čakal som, že bude viac využívať wrestling. Ale cítim sa skvelo a je to pre mňa veľký krok," citoval Procházku portál iDnes.cz.

Napriek tomu mal český debutant čo oslavovať. Famózny vstup do UFC mu totiž okrem triumfu priniesol aj vyše miliónový bonus, keď jeho KO bolo vyhlásené za jeden z výkonov večera. Prezident UFC Dana White okrem toho na pozápasovej tlačovke ocenil aj Daveya Granta, ktorý v treťom kole ukončil Martina Daya.

Ďalšie dva výkony večera si odniesli aktérky odvetného duelu slamovej váhy Jessica Andrade a Rose Namajunas. Rose po troch kolách odišla s tesným víťazstvom a rivalke vrátila prehru z mája minulého roka.

Všetci ocenení získali navyše bonus 50 tisíc amerických dolárov, čo je v prepočte okolo 1,18 milióna českých korún. ktoré zinkasoval úspešný debutant Procházka. Jeho celkový zisk nie je známy, ale už predtým pre české médiá uviedol, že finančné podmienky sú v UFC zhruba dvakrát lepšie ako tomu bolo v organizácii Rizin, kde predtým triumfoval. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ufc251 #bjp #vitezstvi 

Príspevok, ktorý zdieľa Jiří “Denisa” Procházka (@jirkaprochazka),

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Volkan Oezdemir
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články