VIDEO Rusnák zažiaril hneď po reštarte MLS: Nepremenil penaltu, ale strelil víťazný gól

Albert RusnákAlbert Rusnák Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák sa gólovo presadil hneď v jeho úvodnom zápase zámorskej MLS po reštarte po koronapauze. Dvadsaťšesťročný stredopoliar otvoril v 28. minúte skóre duelu Realu Salt Lake s Coloradom Rapids, Real napokon zvíťazil 2:0.

Rusnák mohol v súboji D-skupiny dať aj druhý gól, ale v 71. minúte nepremenil pokutový kop. Na ihrisku bol až do 78. minúty. Darilo sa aj ďalšiemu Slovákovi Jánovi Gregušovi, jeho Minnesota United v tej istej skupine zvíťazila nad Sportingom Kansas City 2:1. Dvadsaťdeväťročný slovenský stredopoliar odohral celý zápas dostal žltú kartu.

"Myslím si, že v prvom polčase sme dominovali. Nielen v strede poľa, ale po celom ihrisku. Celých 90 minút sme hrali veľmi solídne v defenzíve. V uplynulých mesiacoch sme na to veľa sústredili v tréningoch. V druhom polčase mali viac držanie lopty, ale my sme v obrane všetko kontrolovali. Som šťastný, že sme si udržali čisté konto, to je pre nás tiež bonus. Je to skvelé, že konečne hráme ligu," povedal Rusnák pre oficiálny web Realu.

Ligová sezóna sa hrá skupinovým spôsobom na turnaji s názvom "MLS je späť". Turnaj sa hrá v Disney Worlde v Orlande bez prítomnosti divákov, finále je na programe 11. augusta. Víťaz získa miestenku do Ligy majstrov CONCACAF. Vedenie MLS umožnilo hráčom odmietnuť štart na turnaji zo zdravotných alebo rodinných dôvodov.