Mourinho sa neuspokojí len s vyhratým derby: Má zálusk tretíkrát vyhrať túto súťaž

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Ciele futbalistov Tottenhamu by podľa ich trénera Josého Mourinha mali byť vyššie ako len skončiť pred severolondýnským rivalom Arsenalom. Úspešný portugalský kouč by sa rád s Hotspur prebojoval do Európskej ligy a tretíkrát ju vyhral.

Tottenham v nedeľňajšom ligovom derby zdolal Arsenal 2:1 a tri kolá pred koncom sa posunul na ôsme miesto dva body pred svojho veľkého súpera. Spurs tak majú dobrú šancu štvrtýkrát za sebou skončiť v konečnej tabuľke nad "kanoniermi", Mourinhovi to ale nestačí.
 
"Nemôžem sa na to pozerať len ako fanúšik a byť šťastný za to, že budeme nad Arsenalom. Musím mať väčšie ambície," uviedol dvojnásobný víťaz Ligy majstrov.
 

Jedným z cieľov pre zvyšok sezóny by pre Tottenham mal byť posun minimálne na siedmu pozíciu, ktorá by mu zaistila účasť v Európskej lige. Tú už Mourinho vyhral počas svojich angažmánov v Porte a Manchesteri United.
 
"Nie je to súťaž, ktorú by som miloval alebo ju nejako zvlášť rád hral, ​​ale keď nemôžete byť v Lige majstrov, tak tu máte Európsku ligu. Zatiaľ som ju hral počas kariéry len dvakrát a zakaždým som v nej zvíťazil. Nebolo by zlé dokázať to aj tretíkrát," povedal Päťdesiatsedemročný Mourinho.
 

Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Tim Goode; Video: Digi Sport

DISKUSIA