Hokej v Poprade potiahnu dve silné mená: Klub sa pochválil podpísanými zmluvami

Patrik Svitana
Patrik Svitana

POPRAD - Slovenský hokejový útočník Dávid Skokan bude v sezóne 2020/2021 pôsobiť v HK Poprad. Na pôsobení v tíme "kamzíkov" sa s vedením dohodol aj útočník Patrik Svitana, ktorý predĺžil zmluvu.

Skokan odišiel z materského HK Poprad v roku 2009, krátko v ňom pôsobil aj v ročníkoch 2012/2013 a 2015/2016. "Teraz prišiel správny čas vrátiť sa domov. Zavolal mi tréner Peter Mikula, stretli sme sa, povedal mi svoju predstavu. Videl som, ako hral Poprad minulý rok a to tiež prispelo k návratu. Doma je vždy doma a som rád, že som späť," citovala Skokana oficiálna klubová stránka. Skúsený útočník pôsobil v predčasne ukončenom ročníku 2019/2020 v HC Košice. V 53 zápasoch získal 53 kanadských bodov za 18 gólov a 35 asistencií. V bodovaní Tipsport Ligy obsadil 7. miesto.

V Poprade bude pôsobiť aj ďalší odchovanec Patrik Svitana, ktorý strávil v tíme "kamzíkov" uplynulé tri sezóny. "Moja túžba je získať s Popradom majstrovský titul. Tento titul sa mi s Popradom stále nepodarilo získať, takže teraz je ten správny čas sa zomknúť a vytvoriť káder, ktorý vytúžený titul konečne získa. A ak mám hrať na Slovensku, budem hrať doma. Chcel som ešte skúsiť kvalitnú zahraničnú ligu, boli tam aj nejaké rokovania. Čakal som do poslednej chvíle a bol som nervózny z toho, ako sa to naťahovalo z týždňa na týždeň, takže som nakoniec rád, že mám istotu byť doma, kde cítim veľkú pohodu," povedal Svitana. V sezóne 2019/2020 mal v 52 zápasoch bilanciu 15 gólov a 28 asistencií.


Tagy: HK Poprad Dávid Skokan Patrik Svitana

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA