Procházka po fantastickom debute v UFC o svojich ďalších plánoch: Na titul zatiaľ nepomýšľa

Jiři Procházka Jiři Procházka Zdroj: Twitter - Jiří Procházka

PRAHA - Elitný český bojovník MMA Jiří Procházka hneď v prvom zápase v organizácii UFC naznačil, že jeho cieľ získať titul ani tu nie je nereálny. Po víkendovej jasnej výhre nad Švajčiarom Volkanom Oezdemirom, ktorého knokautoval na začiatku druhého kola, však na boj o pás šampióna nemyslí.

"Nad tým som ešte neuvažoval. Najskôr musím vyhrať aspoň tri zápasy, aby som nad touto otázkou rozmýšľal. Keď to klapne, môžem sa tým zaoberať," povedal Procházka na tlačovej konferencii po návrate z Abú Zabí do Prahy.

Dvadsaťsedemročný bojovník by rád k ďalšiemu duelu nastúpil ešte tento rok, informácie o programe ale od zástupcov UFC nemá. "Teraz počkáme, necháme dozrieť myšlienky a tiež uvidíme v najbližších dňoch, kam sa posunieme v rebríčku. Určite pôjdeme s niekým, kto bude pred nami. Nastúpiť proti niekomu, kto je za nami, nemá po takomto debute cenu," povedal tréner Martin Karaivanov.

Procházka sa aj naďalej drží taktiky súpera si nevyberať. "V lietadle som ale premýšľal, že by som rád nastúpil proti nejakému wrestlerovi. Bavilo by ma to. Na konci prvého kola proti Oezdemirovi tam bol taký chabý pokus o wrestling a hneď mi naskakovali možnosti, že by som ho vzal na zem," povedal Procházka.

Jiří Procházka (vľavo) si Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Teoreticky by sa tak ponúkal napríklad duel s Američanom Coreym Andersonom, štvorkou UFC poloťažkej váhy. "To by bol určite super súper. Nechcem byť ale konkrétny, žiadne meno nepoviem. Je mi to fuk. Nechcem, aby to vyzeralo, že niekoho chcem. Ja sa sústredím na seba," podotkol rodák z Hostěradic pri Znojme.

Aktuálne je hlavne rád, že úspešne zvládol premiéru v najslávnejšej organizácii zmiešaných bojových umení. "Prvý zápas bol veľkou skúškou v najvyššej divízii. Až doteraz som si nepripadal ako UFC zápasník," pousmial sa Procházka.

Člen Jetsaam Gyme Brno si v Abú Zabí pripísal jedenástu výhru v rade a celkovo 27. víťazstvo. Naposledy prehral v decembri 2015. Zároveň si zarobil vrátane bonusu za najlepší zápas večera 153.500 dolárov. Žiadnu špeciálnu odmenu pre seba si ale neplánuje kúpiť, len zrejme vyrazí na dovolenku. "Mám veľa vecí, ktoré musím poplatiť. Resty. Určite ale bude oslava," povedal Procházka, ktorý sa chce venovať aj charite. 

Viac o téme: UFC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - Jiří Procházka
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články