Jedna superstar im v tíme nestačí: Môže sa merať so Saganom, je jedným z najlepších!

Greg van Avermaet v žltom tričku
Greg van Avermaet v žltom tričku

TELAVIV - Stajňa Start-Up Nation sa po dohode s Chrisom Froomom zaujíma o ďalšiu veľkú hviezdu súčasného sveta cyklistiky. V hľadáčiku izraelského tímu má byť tridsaťpäťročný Belgičan Greg Van Avermaet.

Vyhlásený špecialista na klasiky momentálne háji farby stajne CCC, lenže tím sa po pandémii koronavírusu potýka s problémami a bojuje o prežitie. Hoci jazdci v snahe ustáť prerušenú sezónu pristúpili na zníženie platov o 50 percent, spoločnosť CCC ako hlavný sponzor ukončila predčasne trojročnú sponzorskú zmluvu rok pred jej vypršaním.

Meno Van Avermaeta, olympijského víťaza cestných pretekov z Ria de Janeiro, je tak skloňované v súvislosti s možným prestupom. A Start-Up Nation údajne situáciu starostlivo monitoruje a podľa belgických médií túžia po jeho podpise. "Nemôžem k tomu nič povedať, ale to je asi každému jasné," uviedol pre rozhlasovú a televíznu spoločnosť Sporza spolumajiteľ stajne Sylvan Adams.

Záujem by ale podľa všetkého mal. "Samozrejme. Nemôžem tieto špekulácie potvrdiť a ani vyvrátiť, ale o jazdca takých kvalít sa musíte zaujímať. Greg je jedným z najlepších klasikárov svojej generácie, dosť možno aj jedným z najlepších klasikárov všetkých čias. Môže sa merať s Petrom Saganom. Má môj veľký obdiv a rešpekt, bude víťaziť ďalej, nech už bude jazdiť za ktorúkoľvek stajňa," vyhlásil Adams.


Tagy: Chris Froome Greg Van Avermaet Start-Up Nation Sylvan Adams

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA