Trnavský Spartak myslí na budúcnosť: Z Dunajskej Stredy prichádza iba 19-ročný kanonier

Hráči Spartaka Trnava
Hráči Spartaka Trnava

TRNAVA - Slovenský futbalový klub Spartak Trnava angažoval z DAC Dunajská Streda 19-ročného útočníka Sebastiána Gembického.

V DAC odohral v zimnej príprave jeden zápas za áčko, no v lige šancu ešte nedostal. Aj preto zmenil dres a chce sa presadiť v Trnave. "Spartak je vynikajúci klub, ktorý stále patrí medzi najlepšie na Slovensku. Som presvedčený, že som si vybral pre mňa to najlepšie. Prišiel som sem s cieľom vybojovať si miesto v kádri a čo najskôr si pripísať prvý ligový štart," povedal pre klubový web Trnavy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

| FC Spartak Trnava podpísal 19- ročného Sebastiána Gembického, mládežníckeho reprezentanta, ktorý prestupuje z Dunajskej Stredy„Spartak je vynikajúci klub, ktorý stále patrí medzi najlepších na Slovensku. Som presvedčený, že som si vybral pre mňa to najlepšie. Prišiel som sem s cieľom vybojovať si miesto v kádri a čo najskôr si pripísať prvý ligový štart.“ - povedal Sebastián Gembický po podpise zmluvy #FCSpartakTrnava #RODZINA #Spartak #FCST #SpartakTrnava #spartak #trnavadoteho #instaslovakia #FCST1923 #trnavacity #trnavatown #igerssk #slovenskyfutbal #futbal #slovensko #reprezentacia

Príspevok, ktorý zdieľa FC Spartak Trnava - official (@spartak_sk),

Gembický je ofenzívny univerzál, ktorý môže hrať aj na oboch krídlach. Je členom mládežníckych reprezentačných výberov a ukázal sa najmä v drese osemnástky v zápase proti Anglicku, kde sa na remíze 2:2 podieľal krásnym gólom po sóle cez celé ihrisko a asistenciou na druhý gól. Do Trnavy prichádza ako najlepší strelec dorasteneckej ligy. "V klube sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať tohto talentovaného a pracovitého mladého reprezentanta. Sebastián má veľkú šancu ukázať svoje kvality a za seba verím, že s jeho mentálnym nastavením a cieľavedomosťou sa môže v blízkej budúcnosti z talentu stať platný ligový hráč. Prajem mu v Trnave úspešný vstup do jeho ligovej kariéry a neskôr veľa dôležitých gólov," povedal na margo nádejného futbalistu športový riaditeľ Andrej Kostolanský.


Tagy: FC Spartak Trnava FC DAC 1904 Dunajská Streda Sebastián Gembický

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Ivan Kopčáni

DISKUSIA