VIDEO V Anglicku sa prepisovala história: Futbalisti Wiganu predviedli rekordný gólový uragán!

Zronení futbalisti Hull City po záverečnom hvizdeZronení futbalisti Hull City po záverečnom hvizde Zdroj: profimedia.sk

LONDÝN - Futbalisti Wiganu v 44. kole druhej anglickej ligy deklasovali 8:0 Hull a vyrovnali najvyššie víťazstvo v histórii súťaže. Na osem gólov pritom hráči Athletic potrebovali o niečo málo viac ako hodinu hry.

Wigan proti zostupom ohrozenému Hullu odohral polčas snov, v ktorom nastrieľal sedem gólov. Už do prestávky tak vyrovnal svoju doteraz najvyššiu výhru v klubovej histórii. Rekordný ôsmy gól pridal v druhom polčase Kieran Dowell, ktorý v 65. minúte dovŕšil hetrik a uzavrel skóre.

Výsledok zápasu vyrovnal debakel Birminghamu City od Bournemouthu v roku 2014.

Viac o téme: Hull City Wigan Athletic