VIDEO Kedy Real definitívne stratí trpezlivosť? Bale opäť provokoval vedenie madridského giganta!

Gareth Bale s Gareth Bale s "ďalekohľadom" na tribúne Zdroj: SITA/AP - Jose Breton

MADRID - Niekdajšia veľká hviezda Realu Madrid a tiež reprezentácie Walesu Gareth Bale je v tíme španielskeho giganta na odstrel. 30-ročný kanonier v Madride nehráva a zo svojho neustáleho vysedávania na lavičke si začína poriadne uťahovať. Real do budúcna s jeho službami evidentne nepočíta a v Madride rozmýšľajú, ako sa ho čo najlepšie zbaviť.

Bale aj v súčasnoti plní stránky španielskych novín, ale už to nie je ako kedysi zásluhou jeho krásnych gólových zakončení, ale skôr kontroverzným správaním a výstrednosťami, ktorými čoraz častejšie na seba upozorňuje. Vlani poriadne rozzúril vedenie Realu, keď slávil postup s Walesom na majstrovstvá Európy a s kľudným svedomím zverejnil fotku, kde sa odfotil s vlajkou, kde bolo napísané: "Wales. Golf. Madrid, v tomto poradí."a celému svetu tak jasne ukázal, aké sú jeho priority. 

Pod Zidanom nehráva

30-ročný reprezentant Walesu pod francúzskym trénerom Zidanom nehráva, po koronavírusovej prestávke naskočil do hry len dvakrát v deviatich zápasoch a to je povolených až päť striedaní na zápas. Už dlhšie sa hovorí, že ich vzájomné vzťahy nie sú ideálne a potvrdzuje to aj zápasové nasadenie Balea v tejto sezóne, keď zatiaľ odohral celkovo iba dvadsať zápasov s bilanciou troch gólov a dvoch asistencií. 

Gareth Bale a Zinedine Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Jose Breton

Keďže Bale si už zvyká na to, že na trávnik sa zápas čo zápas nedostáva, čas na lavičke si kráti rôznymi výstrednosťami. V súboji s Deportivom Alavés Walesana zachytili kamery ako používal svoje rúško ako spaciu masku na oči a nebránil sa dať si počas zápasu šlofíka. Na piate Zidanovo striedanie pridal Bale len ironický úsmev a podobné reakcie priniesol aj zápas proti Granade. Bale si tentokrát "vyrobil" imaginárny ďalekohľad, s ktorým kontroloval dianie na ihrisku, kde sa ako inak opäť nedostal. 

V Reale ho v láske nemajú

Fanúšikovia Realu ho pochopiteľne nemajú v láske a nejde im do hlavy, ako si vzhľadom na svoj kráľovský plat môže takéto veci v Madride jednoducho dovoľovať. Aj preto sa objavujú hlasy zo zákulisia, že vedenie Realu na jeho správanie zareaguje vyplatením zo zmluvy, ktorá mu končí až v roku 2022 a Balea pustí po sezóne ako voľného hráča. V pre kluby neľahkých časoch, kedy pandémia koronavírusu poriadne sťažuje ekonomické podmienky aj tým najväčším gigantom, by si totiž len veľmi ťažko dokázal niekto nájsť na waleskú hviezdu dostatok finančných prostriedkov. 

Bale do Realu prišiel v roku 2013 z Tottenhamu za rekordných 101 miliónov, ale vinou viacerých zranení potenciál nikdy nenaplnil. S madridským gigantom štyrikrát vyhral Ligu majstrov a raz slávil aj majstrovský titul v domácej La Lige. 

Viac o téme: Gareth Bale Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Jose Breton; VIDEO: GOL
  • Zdroj: športky

Súvisiace články