VV SZĽH schválil podmienky na prihlásenie do Tipsport ligy: Pozrite sa, aké nastali zmeny

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na svojich zasadnutiach v priebehu apríla až júla postupne schválil podmienky na prihlásenie sa družstiev do súťaží organizovaných SZĽH v sezóne 2020/2021. Zmeny nastali v počte ostaršených hráčov, ktorí môžu nastúpiť vo vyšších kategóriách. V Tipsport Lige už po novom nebude mať na zápasovej súpiske jedno garantované miesto hráč do 20 rokov a jedno hráč do 21 rokov, ale dve miesta hráči do 20 rokov. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Nezmenil sa počet zahraničných hráčov v najvyššej súťaži. Stále bude môcť za jedno družstvo v stretnutí nastúpiť maximálne sedem zahraničných hráčov vrátane brankára. Osem hráčov vrátane brankára môže byť ostaršených, teda mladších ako im na štart v seniorskej súťaži povoľuje ich vek. Za jedno družstvo v Slovenskej hokejovej lige môže nastúpiť maximálne päť legionárov, ale ani jeden zahraničný brankár. Každý tím však bude musieť nasadiť aspoň päť hráčov do 23 rokov, a aspoň dvoch hráčov do 20 rokov. Ostaršení môžu byť maximálne dvanásti.


Počet zahraničných hráčov sa v seniorských súťažiach nezmenili aj v dôsledku predčasne ukončenej sezóny a jej následkov. V nasledujúcich sezónach sa však očakáva postupné znižovanie počtu legionárov. K zníženiu došlo zatiaľ v žiackych súťažiach, v 1. lige dorastu a v 1. lige juniorov.  

Schválené kvóty v jednotlivých súťažiach:

Tipsport Liga

Zahraniční hráči: maximálne 7 zahraničných hráčov, vrátane brankára
Hráči do 20 rokov: na súpiske garantované 2 miesta
Ostaršení hráči: maximálne 8 ostaršených hráčov vrátane brankára/brankárov


Tagy: SZĽH Tipsport liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA