Brazílska legenda sa obula do Neymara: Z Barcelony odišiel len kvôli peniazom, lebo je chamtivý

Juninho Pernambucano
Juninho Pernambucano

PARÍŽ - Bývalý brazílsky futbalista Juninho Pernambucano kriticky vyhlásil, že jeho krajan Neymar prestúpil z Barcelony len kvôli financiám. Chamtivosť je podľa jeho názoru chorobnou súčasťou brazílskej kultúry.

Dlhoročná ikona francúzskeho klubu Olympique Lyon si myslí, že Neymar by mal splatiť parížskemu celku dôveru, ktorú do neho okrem obrovských financií vložili. "Pozrite sa na Neymara, Prestúpil do PSG len kvôli obrovským peniazom. PSG mu dalo všetko, čo chcel, ale aj tak chce odísť ešte pred koncom zmluvy. Mal by im preukázať vďačnosť a všetko splatiť," vyhlásil Juninho, ktorého si futbaloví fanúšikovia pamätajú hlavne kvôli jeho excelentnej kopacej technike.

 
"Neymar musí zo seba na trávniku dostať viac. Mal by ukázať obetavosť a pokoru, byť lídrom pre ostatných spoluhráčov. Problémom však je, že chamtivosť je kultúrou Brazílie. Každý chce len viac a viac peňazí. Takto nám to vysvetlovali a my sme sa to takto učili. Musím však rozlišovať Neymara ako osobu a Neymara ako hráča. Ako hráč patrí po boku Cristiana Ronalda a Lionela Messiho medzi troch najlepších hráčov na svete," dodal Brazílčan v rozhovore pre denník The Guardian.

Tagy: Neymar Juninho Pernambucano

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Laurent Cipriani

DISKUSIA