NHL zverejnila kalendár zápasov: Predkolo play-off odštartuje tento zápas

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NEW YORK - Predkolo play-off v hokejovej NHL odštartuje 1. augusta zápasom v Toronte medzi tímami New York Rangers a Carolina Hurricanes o 17.00 h SELČ. Kalendár zápasov uverejnil portál nhl.com. V ten istý deň sa budú konať ďalšie štyri zápasy: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers, Florida Panthers - New York Islanders, Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins a Winnipeg Jets - Calgary Flames.

Ligu pre šíriaci sa koronavírus stopli 12. marca, prerušená základná časť sa nebude dohrávať a ročník bude pokračovať vyraďovacou časťou iba za účasti 24 najlepších tímov. Kluby z Východnej konferencie odohrajú svoje stretnutia v torontskej Scotiabank Arene, tímy zo Západnej konferencie sa zídu v Rogers Place v Edmontone. Štyri najlepšie tímy z každej konferencie majú účasť v 1. kole play-off istú. Aby pred vyraďovačkou absolvovali okrem prípravných aj ostré zápasy, odohrajú medzi sebou miniturnaj o čo najlepšie nasadenie v play-off. V rámci skupiny sa stretnú raz každý s každým.


Skupinu vo Východnej konferencii tvoria Boston Bruins, Tampa Bay Lightning, Washington Capitals a Philadelphia Flyers. Bruins síce získali Prezidentskú trofej pre najlepší tím základnej časti, no o prvú pozíciu v play-off musia zabojovať v troch zápasoch. V štvorčlennej skupine o nasadenie v Západnej konferencii sa stretnú obhajca titulu St. Louis Blues, Colorado Avalanche, Vegas Golden Knights a Dallas Stars.


Tagy: nhl Carolina Hurricanes ew York Rangers

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Kathy Willens

DISKUSIA