Nemecko neponecháva nič na náhodu: Rozsiahly manuál o návrate divákov na štadióny

FRANKFURT - Nemecká futbalová liga (DFL) v stredu poslala pokyny všetkým 36 klubom prvej a druhej bundesligy, ktoré sa týkajú návratu fanúšikov na štadióny. Vedúca organizácia dvoch najvyšších súťaží inštruovala kluby prostredníctvom 41-stranového manuálu, ktorý "zahŕňa mnohé aspekty návratu divákov".

Dokument prezentovala aj predstaviteľom ministerstva zdravotníctva, pričom jeho hovorca potvrdil, že sú v ňom zahrnuté kľúčové aspekty ochrany pred koronavírusom. Pred návratom fanúšikov na štadióny musia kluby splniť najvyššie bezpečnostné normy a potrebujú povolenie od miestnych zdravotníckych orgánov. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že fanúšikovia budú musieť dodržiavať povinné rozostupy, miesta na státie budú prázdne a zakázaný bude taktiež predaj alkoholu. Informovala agentúra dpa.

Sezónu 2019/20 dokončili po koronapuaze za zatvorenými dverami, no vedenie DFL a kluby veria, že v úvode nasledujúceho ročníka sa dostanú na tribúny aspoň nejakí diváci. Bundesliga by mala odštartovať v polovici septembra.


Tagy: Nemecko Bundesliga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Sascha Schuermann

DISKUSIA