VIDEO Juventus zakopol so Sassuolom, AC Miláno si poradilo s Kuckovou Parmou

Alessio Romagnoli (vpravo) z AC Milána sa teší z gólu s Giacomom BonaventuromAlessio Romagnoli (vpravo) z AC Milána sa teší z gólu s Giacomom Bonaventurom Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Juventusu Turín remizovali v stredajšom zápase 33. kola talianskej Serie A na ihrisku Sassuola 3:3. Ich zakopnutie nevyužilo tretie Lazio Rím, keď hralo bez gólov na štadióne Udinese Calcio.

"Stará dáma" má na čele tabuľky 77 bodov, druhá Atalanta má sedembodové manko a tretie Lazio stráca ešte o jeden bod viac. Na druhé miesto môže poskočiť priebežne štvrtý Inter Miláno (68 b.), ktorý odohrá svoj duel 33. kola vo štvrtok na pôde SPAL Ferrara.

Juventus mal duel výborne rozohraný, v 12. minúte viedol po góloch Danila a Gonzala Higuaina už 2:0. Domáci však hrali proti veľkému favoritovi dobre, postupne prebrali opraty a v prvom polčase dokonca súpera prestrieľali 10:3. V 29. minúte využil jednu z množstva šancí na kontaktný gól Filip Djuričič. Krátko po zmene strán vyrovnal parádnym priamym kopom k bližšej žrdi Domenico Berardi a v 54. minúte Sassuolo predviedlo obrat, keď Berardiho strieľaný center poslal do siete Francesco Caputo. O desať minút vyrovnal hlavou z rohu Alex Sandro. V záverečnej polhodine si oba tímy vypracovali ešte niekoľko dobrých šancí, ale gól už nepadol. Slovák Lukáš Haraslín za Sassuolo nenastúpil.

Lazio po remíze v Udine natiahlo sériu bez výhry už na štyri zápasy, slovenský reprezentant Denis Vavro sa v jeho drese na ihrisko nedostal. V 34. kole nastúpia Rimania v šlágri na štadióne Juventusu. AS Rím zdolal Hellas Verona 2:1, dosiahol tretie víťazstvo za sebou a poistil si piate miesto.

Futbalisti AC Miláno natiahli sériu bez prehry na sedem zápasov, keď zvíťazili doma nad Parmou 3:1. Hostia sa ujali vedenia v 44. minúte po strele Jasmina Kurtiča, no favorit odpovedal v druhom dejstve gólmi Francka Kessieho, Alessia Romagnoliho a Hakana Calhanoglua.

AC figuruje na siedmom mieste tabuľky a bodovo sa dotiahlo na šiesty Neapol. Ten iba remizoval na ihrisku Bologne 1:1. Slovenský reprezentant v drese hostí Stanislav Lobotka sa na ihrisko nedostal. V ďalšom zápase si Sampdoria Janov poradila s Cagliari Calcio 3:0.

sumáre:
AC Miláno - Parma Calcio 1913 3:1 (0:1)
Góly: 55. Kessie, 59. Romagnoli, 77. Calhanoglu - 44. Kurtič

Bologna FC – SSC Neapol 1:1 (0:1)
Góly: 80. Barrow – 7. Manolas

UC Sampdoria Janov – Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
Góly: 41. a 53. Bonazzoli, 8. Gabbiadini

AS Rím – Hellas Verona FC 2:1 (2:0)
Góly: 10. Veretout (z 11m), 45.+3 Džeko – 47. Pessina

US Lecce – ACF Fiorentina 1:3 (0:3)
Góly: 88. Šachov - 6. Chiesa, 38. Ghezzal, 40. Cutrone

US Sassuolo Calcio – Juventus FC 3:3 (1:2)
Góly: 29. Djuričič, 51. Berardi, 54. Caputo – 5. Danilo, 12. Higuain, 64. Alex Sandro

Udinese Calcio – Lazio Rím 0:0

Viac o téme: SSC Neapol AC Miláno Bologna FC Parma Calcio 1913