VIDEO Dubnický sen sa rozplynul za 20 minút: Záchranár Galád udržal Nitru vo Fortuna lige

Na snímke radosť hráčov Nitry po druhom góleNa snímke radosť hráčov Nitry po druhom góle Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Futbalisti FC Nitra si zachovali účasť vo Fortuna lige. V barážovej odvete zdolali na domácom ihrisku Dubnicu nad Váhom 3:0 a po remíze 0:0 v prvom zápase sa predstavia v najvyššej súťaži aj v nasledujúcom ročníku 2020/2021.

O osude zápasu rozhodli domáci už prvom polčase. V 7. minúte sa presadil Sebastian Kóša a o trinásť minút neskôr zvýšil na 2:0 z pokutového kopu Milan Ristovski. V závere stretnutia dal tretí gól Tomáš Hambálek.

FC Nitra - FK Dubnica nad Váhom 3:0 (2:0)
Góly: 7. Kóša, 20. Ristovski (z 11 m), 90. Hambálek. Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Štrbo, ŽK: Fabiš - Janco, Václav, ČK: 86. Václav (po druhej ŽK), 3075 divákov.

Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, Njemčaninov, Magda - De Jesus Nascimento, Kóša - Šefčík (89. Fabiš), Chobot - Vrábel (33. Štefanec, 70. Hambálek), Ristovski

Dubnica: Digaňa - Janček, Štefánek, Švec, Václav - Pleva (59. Čurik) - Vaculík (72. Hundák), Jakúbek, Janco, Dávidík (59. Bilovský) - Kuzma

V Nitre sa pred zápasom rozpršalo, mokrý terén robil hráčom problémy. Prvá vážnejšia situácia sa odohrala v 7. minúte a bola hneď gólová. Na Šefčíkov roh si nabehol Kóša a pravačkou poslal loptu do siete - 1:0. Osudný bol pre hostí aj ďalší rohový kop v 20. minúte. Janco po ňom v šestnástke fauloval Podhorina a Ristovski pokutový kop premenil - 2:0. Hostia mohli streliť kontaktný gól v 29. minúte a taktiež po rohovom kope, ale Kuzma v perfektnej pozícii zaváhal. Prvý polčas zakončila ďalšia šanca Nitry, ale Podhorin hlavou namieril vedľa bránky.

Hostia boli v druhom polčase futbalovejší, chceli so zápasom niečo urobiť, v prvej šancu vychytal Dávidíka brankár Nitry Šípoš. V pozore musela byť obrana domácich aj v 77. minúte, keď do šestnástky letel center z pravej strany, ale ani v tomto prípade sa hostia zníženia stavu nedočkali. Naďalej však mali prevahu a tréner Galád čoraz viac svojich zverencov nabádal k pokoju. Radosť mu mohol priniesť Ristovski, ktorý sa v 83. minúte rútil sám na brankára, ale zakončiť mu znemožnil vracajúci sa Janček. Hostia potom hrali od 86. minúty bez vylúčeného Václava a ich prehru spečatil v 90. minúte Hambálek.

Viac o téme: FC Nitra FK Dubnica nad Váhom