Zvláštne pocity, krok späť: Šokujúci prestup britskej superstar! Ako na to reagujú kolegovia?

Chris FroomeChris Froome Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

SANTA CRUZ DE TENERIFE - Víťaz Tour de France z roku 2018 Geraint Thomas tvrdí, že jeho dlhoročný tímový kolega Chris Froome bude po plánovanom prestupe do stajne Start-Up Nation prežívať zvláštne pocity. Podľa ďalšieho člena britského tímu Ineos Lukea Rowea čaká Froomea s presunom do izraelskej stajne v mnohých ohľadoch krok späť.

Thomas a Froome háji farby jednej stajne už od roku 2008, kedy sa stretli v tíme Barloworld. Tridsaťpäťročný Froome odvtedy pozbieral sedem triumfov na Grand Tours, a to vrátane štyroch celkových prvenstiev na Tour de France. Ich cesty sa však rozídu - Froome dokončí sezónu v Ineos a bude obliekať dres Start-Up Nation.

Izraelský tím má až od tohto ročníka, ktorý výrazne poznamenala pandémia koronavírusu, licenciu World Tour. "Bude to celkovo zvláštne, keď budeme stáť proti Chrisovi ako súperovi," zhodli sa Thomas a Rowe v podcaste Watts occurring. "Ešte zvláštnejšie to ale bude pre neho, keď bude zrazu v úplne inom prostredí. A bude to teda celkom veľká zmena," podotkol Thomas.

Geraint Thomas a Egan Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

"Ohromná zmena, nemyslíte?" pritakal Rowe. "V našom tíme už sme veľa vecí vážne skvele vyladili. Úprimne hovorím, že si myslím, že práve v tomto ohľade to pre neho bude vo viacerých smeroch krok späť. Ale tiež už sme mohli vidieť množstvo jazdcov, ktorí sa zlepšili, pretože nové prostredie pre nich predstavovalo i novú výzvu," dodal Rowe.

Hladný po úspechu

Obaja sa tiež zhodli pri hodnotení toho, ako je Froome pripravený na veľký návrat po minuloročnom ťažkom páde a vážnom zranení. "Vyzerá zase tak hladný po úspechu ako vždy," povedal Rowe. "Vedie si neskutočne dobre pri snahe dostať sa po tej nehode do formy. Je skvelé vidieť, ako veľmi je odhodlaný. Verím, že to celé môže dobre dopadnúť," uviedol Thomas.

Všetci traja sú spoločne s ďalšími šiestimi jazdcami tímu Ineos na tréningovom kempe na Tenerife. Desiatku širšej nominácie pre Tour de France dopĺňa obhajca minuloročného prvenstva na "Starej dáme" Egan Bernal, ktorý je však stále v rodnej Kolumbii a čaká na let do Európy, ktorý by mal absolvovať počas nadchádzajúceho víkendu.

Chris Froome Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

"Je fajn byť zase späť v tom tímovom prostredí. Môžete sa stopercentne sústrediť iba na tréning. A je samozrejme lepšie, keď môžete trénovať v skupine. Dostane to z vás jednoducho o niečo viac. Počas obmedzení som na sebe pracoval, ale chýbala mi tá súťaživosť. Predsa len sme všetci pretekári," konštatoval Thomas.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Chris Froome Geraint Thomas Luke Rowe Ineos Start-Up Nation
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články