Storočný klub prežil klinickú smrť: Po konci v druhej lige však bude hrať až v divízii

MFK Vítkovice prežíva turbulentné obdobie
MFK Vítkovice prežíva turbulentné obdobie

VÍTKOVICE - Futbalisti Vítkovíc po zostupe z druhej ligy nebudú v budúcej sezóne štartovať v tretej najvyššej súťaži MSFL, ale ešte o poschodie nižšie v divízii. Dôvodom je zlá finančná situácia klubu. Vítkovičtí o tom informovali na webových stránkach.

"Vítkovický futbal sa dlhodobo zmieta v problémoch, či už komunikačných, vzťahových, ale najmä vo finančných. Svojpomocne sme aj za pomoci partnerov už zaplatili väčšiu časť dlhov a naďalej pokračujeme v ozdravovaní a stabilizácii klubu," uviedli Vítkovice vo vyhlásení.

"Po dôkladnom zhodnotení aktuálnej situácie, kedy hrozilo, že A-tím nebude vôbec, tak môžeme dnes s istotou potvrdiť, že náš A-tím bude a v budúcej sezóne bude hrať divíziu F. Toto nie jednoduché rozhodnutie bolo nutné urobiť aj z dôvodu finančnej stabilizácie klubu," stojí vo vyhlásení.

Cieľom je postaviť klub na nohy, zapracovať do A-tímu odchovancov a časom sa opäť prebojovať do druhej ligy. "To všetko preto, že značka MFK Vítkovice jednoznačne patrí do profesionálnych súťaží. Naďalej pracujeme na tom, aby storočná značka Vítkovíc mala opäť ten lesk, ktorý mať má, a hlavne, aby stála na pevných základoch zdravej finančnej situácie a atmosféry v klube," napísal klub.

Za podstatné jeho vedenie považuje, aby klub podporilo aj mesto. "Veríme, že tiež Ostrava sa rozhodne pre podporu klubu, pretože bez nej sa do budúcna ťažko naši hráči obídu," uviedli.


Tagy: MFK Vítkovice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Facebook MFK Vítkovice, Twitter MFK Vítkovice

DISKUSIA