Český klub na pokraji zrútenia do priepasti: Hráči sú rukojemníkmi, patová situácia!

Hráči Chomutova oslavujú gól
Hráči Chomutova oslavujú gól

CHOMUTOV - Hokejový Chomutov má podľa súdneho zápisu dlh vo výške 37,5 milióna českých korún, je v insolvencii a hrozí mu strata prvoligovej licencie. Podľa serveru iSport.cz dlhujú Piráti zhruba päťdesiatim hráčom a trénerom okolo 11 miliónov korún. Ponúkajú im splatiť len 30 percent, keď klubu 70 percent odpustia.

"Túto informáciu môžem bohužiaľ potvrdiť," povedal iSport.cz šéf hráčskej asociácie CAIHP Libor Zbořil. "Do konca mesiaca musia všetci tento návrh odsúhlasiť. Stačí jediný hráč, ktorý na to nepristúpi, a Piráti prvoligovú licenciu nedostanú. Išli by do kraja a v Chomutove by hokej prakticky skončil," dodal Zbořil.

Podmienkou pre udelenie prvoligovej licencie je preukázanie stopercentnej bezdlžnosti. Čas na to majú Severočesi do konca júla, potom by sa museli spoľahnúť na výnimku od zväzu a predĺženie tejto lehoty.

Všetci s tým určite súhlasiť nebudú

Na Zbořila sa vedenie Chomutova obrátilo so žiadosťou, aby pomohol nájsť kompromis pri rokovaní s hráčmi. Práve 30 percent sumy má byť ponuka potenciálneho nového sponzora, ktorý by sa podieľal na vyrovnaní dlhov. Lenže všetci veritelia s tým zrejme súhlasiť nebudú.

"Už viem minimálne o troch hráčoch, ktorí akúkoľvek takúto dohodu kategoricky odmietajú," uviedol Zbořil. "Z toho, čo nedostali, odviedli všetky poplatky, čo je strašné. Zase je Čierny Peter v rukách hráčov. Ako asociácia sa s tým snažíme ešte niečo urobiť. S hráčmi sme v kontakte, sú naštvaní. Buď vezmú tridsať percent a budú radi, že dostanú aspoň pár korún na kávu, alebo neuvidia bohvieako dlho ani halier," povedal Zbořil.

Buď Chance liga, alebo pád do kraja

Pripustil, že chyba je tiež na strane hráčov, ktorí mali podľa neho problémy riešiť skôr. "Kabína v Chomutove bola absolútne nejednotná v otázke dlžných peňazí. Keď sme tam už niekedy vlani mali schôdzku, čakali sme, že tam budú všetci. Lenže sa dostavilo asi šesť chalanov. Údajne tam mali byť naznačené nejaké postihy zo strany klubu pre hráča, ak sa s nami spojí. Keby všetci držali spolu, bolo by oveľa viac šancí s tým niečo urobiť," uviedol Zbořil.

"Aj naďalej platia iba dve možnosti, ktoré sme deklarovali na začiatku júla. Bežia rokovania s novým investorom, hráčmi a hráčskou asociáciou, na ktorých konci bude oddĺženie klubu voči hokejovým subjektom a tým pádom možnosť naďalej pokračovať v Chance lige, alebo v prípade nedohody pôsobenie v krajskej lige Ústeckého kraja," uviedol spolok majiteľov chomutovskeho klubu, ktorý vlani zostúpil z extraligy.


Tagy: Piráti Chomutov Libor Zbořil CAIHP

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA