VIDEO Kvitová si v krátkom čase zahrá ďalšie finále: Kritizovaná Petkovičová jej teraz dala zabrať

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: TASR/AP - Markus Schreiber

BERLÍN - Česká tenistka Petra Kvitová postúpila na exhibičnom halovom turnaji v Berlíne po výhre 3:6, 6:4, 10:5 nad Nemkou Andreou Petkovičovou do finále.

V hangári bývalého letiska Tempelhof si zahrá o titul druhýkrát v krátkom čase, v piatok tam nestačila na Ukrajinka Elinu Svitolinovú. Tá jej súperkou tentoraz nebude, pretože podľahla v druhom semifinále jednoznačne 1:6, 1:6 Lotyške Anastasii Sevastovovej.

Svetová dvanástka Kvitová síce hneď na úvod prelomila súperkino podanie, ale potom prehrala štyri hry v rade a prvý set už nezachránila. V druhom viedla Češka 3:0, ale Petkovičová sa nevzdala a vyrovnala na 4:4. V desiatom geme získala Kvitová tretí brejk v stretnutí a tým aj celú druhú sadu.

V rozhodujúcom sete mala dvojnásobná wimbledonská šampiónka od začiatku navrch a po necelej hodine a pol premenila prvý mečbal. Petkovičovú, ktorej v rebríčku patrí 87. miesto, porazila v Berlíne po úspechu na tráve i druhýkrát.

Viac o téme: Petra Kvitová Andrea Petkovičová Anastasija Sevastovová