VIDEO Arsenal šokoval favorizovaný Manchester City: Žiariaci Aubameyang poslal svoj tím do finále

Pierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Justin Tallis

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn postúpili do finále anglického FA Cupu. V sobotňajšom semifinálovom dueli zdolali na štadióne vo Wembley Manchester City 2:0. O finálovom súperovi "kanonierov" sa rozhodne v nedeľu, v druhom semifinále o 19.00 SELČ na seba narazia Manchester United a Chelsea Londýn.

V predchádzajúcich siedmich vzájomných zápasoch mal Arsenal proti "Citizens" bilanciu sedem prehier a skóre 2:20. Predtým sa Londýnčanom podarilo zdolať tohto súpera 2:1 v apríli 2017 a bolo to práve v semifinále FA Cupu. Arsenal v tom roku získal cennú trofej.

Pierre-Emerick Aubameyang a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Justin Tallis

Úvod mali však lepší hráči Manchestru. Arsenal bol pasívnejší, ale v 17. minúte poslal Pierrea-Emericka Aubameyanga do prvej gólovej šance zápasu David Luiz, no útočník neskóroval. O dve minúty neskôr však Nicolas Pepe odcentroval z pravej strany na zadnú žrď a Aubameyang už tentoraz nezaváhal - 1:0. V druhom polčase mali zverenci Pepa Guardiolu niekoľko šancí na vyrovnanie, ale v 71. minúte poslal Kieran Tierney do úniku Aubameyanga a kapitán "kanonierov" spečatil triumf svojím druhým gólom v zápase.

Arsenal Londýn - Manchester City 2:0 (1:0)
Góly: 19. a 71. Aubameyang