VIDEO desivého pádu v rýchlosti 150 km/h: Motocyklový majster sveta skončil v nemocnici!

Marc MárquezMarc Márquez Zdroj: SITA/AP - David Clares

JEREZ - Majster sveta MotoGP Marc Márquez si pri páde v úvodných pretekoch sezóny v Jereze zlomil pravú ramenná kosť a v utorok by sa mal v Barcelone podrobiť operácii.

Je tak veľmi nepravdepodobné, že by španielsky motocyklový jazdec štartoval budúci týždeň v druhom dieli majstrovstiev sveta opäť na okruhu v Andalúzii.

Marc Márquez Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - David Clares

Dvadsaťsedemročný Márquez dnes dostal ťažký "highsider" päť kôl pred koncom. Osemnásobný svetový šampión počas pretekov predviedol skvelú stíhaciu jazdu, keď sa po výjazde z trate a prepadu na šestnástu pozíciu prepracoval späť až na tretie miesto. Pád v rýchlosti 150 km za hodinu ale pre Márqueza znamenal koniec pretekov, okruh domáci jazdec opustil na nosidlách a následným transportom sanitkou do nemocnice. 

"Boj Marca Márqueza sa skončil zlomenou ramennou kosťou. V Barcelone ho čaká operácia," informoval jeho tím. Následné vyšetrenia ukázali, že si Márquez pri nehode zlomil pravú ruku. "Lekársky tím MotoGP potvrdil, že nedošlo k žiadnemu vážnemu zraneniu hlavy alebo hrudníka, ale zostane ďalších 12 hodín na pozorovaní," uviedol Márquezov tím Repsol Honda.

V pondelok sa majster sveta presunie do Barcelony, kde by ho mal nasledujúci deň špecialista Xavier Mir operovať. "Čas liečenia zatiaľ nie je známy," oznámila Honda.

Dnešná Veľká cena Španielska bola pre jazdcov MotoGP prvými pretekmi sezóny, pretože v marci v Katare pred koronavírusovou pauzou sa išli len triedy Moto2 a Moto3. Prvú výhru ukoristil Francúz Fabio Quartararo, za týždeň sa v Jereze pôjdu druhé preteky a to Veľká cena Andalúzie.

 

Viac o téme: Marc Márquez Repsol Honda Veľká cena Španielska MotoGP
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - David Clares; VIDEO: FOX Sports
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články