VIDEO Leganés ukončenie série Realu na záchranu nestačilo, Messi režíroval drvivý triumf Barcelony

Lionel Messi a Luis RiojaLionel Messi a Luis Rioja Zdroj: SITA/AP - Alvaro Barrientos

MADRID - Futbalisti majstrovského Realu Madrid zavŕšili sezónu najvyššej španielskej súťaže nerozhodným výsledkom. V stretnutí nedeľňajšieho záverečného 38. kola remizovali na trávniku Leganésu 2:2. Domáci sa nevyhli zostupu, na záchranu medzi elitou potrebovali zvíťaziť a spoliehať sa, že Celta Vigo nezaboduje naplno.

Real sa ujal vedenia už v 9. minúte vďaka kapitánovi Sergiovi Ramosovi, ktorý si z postu obrancu pripísal jedenásty gól v ligovom ročníku. V nadstavenom čase prvého dejstva vyrovnal Bryan Gil, krátko po zmene strán vrátil hosťom náskok Marco Asensio. V 79. minúte opäť vyrovnal Roger Assale, ale domácim sa už nepodarilo otočiť výsledok na svoju stranu. Leganésu by v konečnom účtovaní víťazstvo stačilo, keďže Celta Vigo, kde v prvej polovici sezóny pôsobil aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, remizovala s Espanyolom Barcelona 0:0 a skončila pred ním len o jediný bod.

Hráči FC Barcelona sa s ligovou sezónou rozlúčili vysokým triumfom. Na pôde Alavésu zvíťazili 5:0 aj vďaka dvom gólom Lionela Messiho. Ďalšie zásahy pridali Anssumane Fati, Luis Suárez a Nelson Semedo. Katalánci ako obhajcovia titulu skončili v tomto ročníku na druhom mieste s päťbodovým mankom na Real. Ten nevyhral až v jedenástom zápase po koronavírusovej prestávke.

Nelson Semedo, Lionel Messi Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Alvaro Barrientos
​Okrem Realu a Barcelony si účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2020/2021 vybojovali aj tretie Atlético Madrid a FC Sevilla na štvrtej pozícii. Do hlavnej časti Európskej ligy putujú piaty Villarreal a šiesty San Sebastian, Granada obsadila vďaka triumfu nad Bilbaom 4:0 siedmu priečku a zahrá si 2. predkolo EL.

Už skôr ako osemnásty Legaées sa so zostupom museli zmieriť posledný Espanyol Barcelona a devätnásta Mallorca, ktorá remizovala na ihrisku Pamplony 2:2. Slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent odohral za Mallorcu celý zápas.

Atlético Madrid - Real Sociedad San Sebastián 1:1 (1:0)
Góly: 30. Koke - 87. Januzaj

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 0:0

FC Granada - Athletic Bilbao 4:0 (1:0)
Góly: 29. Soldado, 55. Puertas, 67. Fernandez, 90.+3 Montoro

CD Leganés - Real Madrid 2:2 (1:1)
Góly: 45.+1 Gil, 79. Assale - 9. Ramos, 52. Asensio

UD Levante - FC Getafe 1:0 (0:0)