VIDEO Hangár bývalého letiska jej až tak nesedí: Kvitová padla aj v druhom berlínskom finále!

Petra Kvitová ani v druhom berlínskom finále neuspela
Petra Kvitová ani v druhom berlínskom finále neuspela

BERLÍN - Česká tenistka Petra Kvitová ani druhé finále na exhibíciách v Berlíne nevyhrala. Na tvrdom povrchu v hangári bývalého letiska Tempelhof tridsaťročná Češka podľahla Lotyške Anastasii Sevastovovej po bitke 6:3, 3:6 a 5:10.

Svetová dvanástka Kvitová dnes odohrala druhé berlínske finále v priebehu troch dní. V piatok nestačila takisto v super tajbrejku na Elinu Svitolinovú z Ukrajiny. Aj druhý súboj o prvú medzinárodnú "koronavírusovú" trofej pritom začala lepšie, ale vedenie 1:0 na sety neudržala.

Dvojnásobná wimbledonská víťazka stratila druhý set potom, čo vo ôsmom geme neudržala servis. Jediný brejkbal v sete Lotyška využila. V tajbrejku už Kvitová neustále doťahovala a stačila už len odvrátiť dva mečbaly.

"Petra je skvelá hráčka. Hrala veľmi rýchlo. Čakala som na šancu a tá v druhom sete prišla. V ňom som tiež výrazne lepšie podávala. Bolo to len o pár bodoch," povedala Sevastovová v televíznom rozhovore.

Kvitová na konci mája ovládla podnik O pohár prezidenta ČTS v pražskej Stromovke, potom ju sužovali problémy s predlaktím. Úvodný turnaj v Berlíne začala na obľúbenej tráve, potom tenistky vyhnal dážď do Tempelhofu, kde jej podmienky oproti milovanej tráve až tak nesedeli. 


Tagy: Petra Kvitová Anastasia Sevastovová Bett1 Aces Berlin

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA