Trofej pre najlepšieho obrancu padne do dobrých rúk: Nominovaná je veľmi silná trojica

Obranca Washingtonu John Carlson
Obranca Washingtonu John Carlson

NEW YORK - John Carlson z Washingtonu, Victor Hedman z Tampy Bay a Roman Josi z Nashvillu sú v nominácii na Norrisovu trofej. Trofej určenú pre najlepšieho obrancu každoročne udeľujú v hokejovej NHL už od roku 1954. Nomináciu zverejnila oficiálna stránka súťaže.

Američan Carlson má za sebou individuálne najvydarenejšiu základnú časť v kariére, v ktorej si vytvoril osobné maximum v kanadských bodoch. Zároveň prvýkrát v kariére prekonal priemer jedného kanadského bodu na zápas a stal sa aj najproduktívnejším obrancom celej súťaže. V 69 zápasoch získal 75 bodov za 15 gólov a 60 asistencií a v celkovom poradí ligy sa umiestnil na 13. mieste. Triumfoval aj v internom bodovaní washingtonského tímu, v ktorom o 8 bodov predstihol aj útočníka Alexandra Ovečkina.

Švéd Hedman získal 55 kanadských bodov v 66 zápasoch a v bodovaní obrancov NHL skončil tretí za Carlsonom a Josim. Hedman je v nominácii na Norrisovu trofej tretíkrát za sebou, v roku 2018 ju získal.

Švajčiar Josi si v základnej časti 2019/2020 vytvoril osobné maximá v góloch (16), asistenciách (49) aj bodoch (65). V kanadskom bodovaní obrancov skončil na 2. mieste, pričom vyhral tímovú produktivitu. Na Norrisovu trofej kandiduje prvýkrát v kariére. V nominácii na trofej pre najlepšieho obrancu nefiguruje vlaňajší víťaz Mark Giordano z Calgary. V roku 2009 ju získal slovenský obranca Zdeno Chára.


Tagy: John Carlson Norrisova trofej Victor Hedman Roman Josi

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Nick Wass, File

DISKUSIA