Cristiano Ronaldo zaznamenal ďalší míľnik: Rekordy sú dôležité, ale...

Cristiano Ronaldo oslavuje gólCristiano Ronaldo oslavuje gól Zdroj: SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín majú na dosah titul v talianskej Serii A. Štyri kolá pred koncom majú k dobru osem bodov pred druhým Interom Miláno a za istých okolností môžu titul oslavovať už vo štvrtok po zápase na ihrisku Udinese. Výrazný podiel na tom má Cristiano Ronaldo, ktorý triumf v šlágri nad Laziom Rím (2:1) zariadil dvoma gólmi a hranicu 50 gólov v talianskej lige dosiahol najrýchlejšie zo všetkých hráčov od sezóny 1994/1995. Potreboval na to iba 61 duelov.

"Rekordy sú dôležité, ale najdôležitejšie sú vždy tímové úspechy. Ja pomáham klubu víťaziť a našim cieľom je zisk titulu. Zostávajú nám štyri zápasy a nesmieme to vypustiť, lebo všetci vieme, že Serie A je náročná súťaž," povedal Ronaldo po zápase pre Sky Italia.

Portugalský útočník v pondelok prekonal v najvyššej talianskej súťaži hranicu 50 gólov a je prvým hráčom v histórii s 50 a viac gólmi v anglickej Premier League, španielskej La Lige a Serie A. Zároveň sa dvoma gólmi dotiahol na čele tabuľky strelcov na Cira Immobileho z Lazia, obaja majú v lige na konte po 30 presných zásahov. Môže tak byť prvým futbalistom, ktorý v spomínaných troch špičkových ligách vyhrá tabuľku strelcov. "Máme fenomenálny tím a dnes sme to opäť dokázali. Lazio má silný tím a za sebou výbornú sezónu, ale hrali sme doma a chceli sme vyhrať. Sme šťastní, že sa to podarilo. Stále sa však ešte môžeme zlepšovať," tvrdí Ronaldo.

Juventus vyhral po troch zápasoch bez plného bodového zisku, keď si predtým pripísal remízy so Sassuolom i Atalantou Bergamo a prehru s AC Miláno. Ak si rekordný deviaty titul v sérii nezabezpečí vo štvrtok v Udine pri prípadnom zaváhaní svojich protivníkov, ďalšia šanca príde v nedeľu doma proti Sampdorii. V dueli s Laziom rozhodla "stará dáma" v druhom polčase. Najskôr v 51. minúte Ronaldo bezpečne premenil pokutový kop po ruke Bastosa v pokutovom území a o chvíľu neskôr sa po veľkej chybe obrany súpera dostal do brejku s Paulom Dybalom a po jeho prihrávke skóroval do prázdnej bránky. V 83. minúte už iba skorigoval Ciro Immobile z penalty na 1:2. Slovenský reprezentant Denis Vavro nastúpil za Lazio v 66. minúte. Jeho tím prakticky vypadol z hry o zisk svojho prvého titulu od roku 2000 a zostal na štvrtej priečke tabuľky s mankom tri body na Inter a dva na Atalantu Bergamo.

Turínčania potvrdili, že majú po reštarte súťaže lepšiu formu ako Lazio. Pred prerušením pre pandémiu koronavírusu delil oba tímy jediný bod a teraz rozdiel narástol na 11 bodov. Lazio prehralo päť z ôsmich duelov po pauze a v pondelok nenadviazalo na dve víťazstvá nad Juventusom z tejto sezóny - v lige a v talianskom Superpohári. "Je mi to trochu ľúto, no po reštarte sme mali množstvo problémov," vyhlásil kouč Lazia Simone Inzaghi. "Napriek tomu som aj po dnešnom zápase poďakoval chlapcom, pretože ukázali charakter. Najdôležitejšie teraz pre nás je oslavovať návrat do Ligy majstrov po 13 rokoch." Štvrté Lazio má miestenku v Lige majstrov prakticky vo vrecku, pred mestským rivalom AS má náskok 11 bodov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín