VIDEO Súboj Atalanty s Bolognou rozhodol jediný gól, milánske AC natiahlo šnúru bez prehry

Gary Medel a Duván ZapataGary Medel a Duván Zapata Zdroj: SITA/AP - Giuseppe Zanardelli

BERGAMO - Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili v utorkovom domácom stretnutí 35. kola najvyššej talianskej súťaže nad Bolognou 1:0. Rozhodujúci gól strelil po zmene strán striedajúci Luis Muriel.

Duel sa predčasne skončil pre domáceho trénera Giana Piera Gasperiniho, ktorého hlavný rozhodca vylúčil už v prvom polčase.

Atalanta natiahla v lige sériu bez prehry na pätnásť zápasov a v tabuľke je na druhom mieste o šesť bodov za Juventusom Turín, ktorý má však zápas k dobru. Inter Miláno je tretí o dva body, no tiež odohral o jeden duel menej.

Hráči AC Miláno natiahli šnúru bez prehry na deväť zápasov, keď triumfovali v Sassuole 2:1. O oba zásahy sa postaral švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. V domácom drese odohral prvý polčas slovenský krídelník Lukáš Haraslín. Milánčania sa v ligovej tabuľke posunuli na priebežnú piatu priečku.

Atalanta Bergamo - FC Bologna 1:0 (0:0)
Gól: 63. Muriel

Sassuolo - AC Miláno 1:2 (1:2)
Góly: 42. Caputo (z 11 m) - 19. a 45.+2 Ibrahimovič, ČK: 45.+7 Bourabia (Sassuolo) po druhej ŽK